با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 247

واحدهای صنفی درآمد نداشته باشند، مالیات نمی‌دهند

تاریخ انتشار: 14 اسفند 1395 , بازدید: 844
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند مالیات از آنها گرفته نمی‌شود،گفت: با کسبه بر سر درآمد مشمول مالیات آنها توافق می‌کنیم.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه کسانی که ثابت کنند در سال درآمدی نداشته‌اند مالیات از آنها گرفته نمی‌شود،گفت: با کسبه بر سر درآمد مشمول مالیات آنها توافق می‌کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از خانه ملت سیدکامل تقوی‌نژاد افزود: وصول مالیات تنها به موجب قانون مالیات‌های مستقیم انجام می‌شود.

 

وی اضافه کرد: اصل این است که مالیات وصول نمی‌شود مگر به موجب قانون و قانون نیز می‌گوید که هر که در کشور فعالیتی انجام می‌دهد، باید اظهارنامه بدهد.

 

تقوی‌نژاد با بیان اینکه اظهارنامه نیز به استناد اسناد، مدارک و دفاتر است، افزود: اگر کسی به استناد دفاتر خود ثابت کند که در یک سال درآمدی نداشته یا زیان داشته است، قطعا از او مالیات گرفته نخواهد شد.

 

تقوی نژاد تصریح کرد: حتی اگر این کسبه زیان خود را برای ما ثابت کنند، سال آینده اگر درآمد داشته باشند؛ زیان وی نیز به آنها بازگشته و مستهلک می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به مبنای قانون، رکود و رونق در میزان درآمد افراد تفاوتی ندارد، خاطرنشان کرد: همانطور که نمی‌شود در دوران رونق چند برابر مالیات گرفت و باید طبق قانون نسبت به دریافت مالیات اقدام کرد، در دوران رکود که درآمدی ایجاد نمی‌شود مالیاتی هم ندارد؛ بنابراین مسأله از این جهت حل شده است.

 

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه برای دریافت مالیات از کسبه جزء معمولا با آنها توافق می‌شود، یادآور شد: درآمد مشمول مالیات کسانی که موضوع بند (ج) ماده 95 قانون مالیات های مستقیم هستند؛ درآمد را با توجه به سابقه گذشته با آنها به توافق می‌رسیم به‌عنوان نمونه برای مالیات سال 94 توافق کردیم که مودیان هرچه در سال 93 پرداخت کردند، پرداخت کنند و با آنها وارد مناقشه نشده بلکه کنار می‌آییم.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016