با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 235

توافق کمیته مزد ۹۶ بر هزینه ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی سبد معیشت کارگران

تاریخ انتشار: 10 اسفند 1395 , بازدید: 859
عضو شورای عالی کار از نهایی‌ شدن قیمت سبد معیشت کارگران در سال 1396 خبر داد.

عضو شورای عالی کار از نهایی‌ شدن قیمت سبد معیشت کارگران در سال 1396 خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، علی خدایی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: ملاک اصلی در روش محاسبه این رقم، آمارهای مرکز آمار ایران، بانک مرکزی و معاونت تغذیه وزارت بهداشت بوده است.

 

خدایی درباره جزئیات جلسه دوشنبه گذشته شرکای اجتماعی در کمیته تخصصی مزد 96 افزود: پس از بررسی روش محاسبه سبد معیشت خانوار کارگری در چندین جلسه گذشته، بالاخره قیمت نهایی این سبد با توافق گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تصویب شد.

 

وی با بیان اینکه با استفاده از اعداد و ارقام مراجع رسمی و با احتساب نازل‌ترین قیمت‌ها، مبلغ این سبد تعیین شد، تصریح کرد: 2 میلیون و 489 هزار تومان به‌عنوان هزینه معیشت یک خانوار 3 و نیم نفره تعیین و قرار شد این عدد به‌عنوان ملاک اصلی در جلسه یکشنبه آینده(15 اسفند) در شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 96 مشمول قانون کار به کار گرفته شود.

 

خدایی اضافه کرد: آمارهای به کار گرفته شده در روش محاسبه این رقم از بانک مرکزی، مرکز آمار و معاونت بهبود و تغذیه وزارت بهداشت استخراج شده است.

 

عضو شورای عالی کار تأکید کرد: این رقم مورد تأیید شرکای اجتماعی است و ملاک اصلی در تعیین دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016