با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 231

شغل داریم؛ کاربلد نداریم

تاریخ انتشار: 2 اسفند 1395 , بازدید: 1301
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به اینکه عمده افرادی که مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می گیرند فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، گفت:چندین هزار فرصت شغلی به دلیل نبود مهارت افراد بلااستفاده مانده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به اینکه عمده افرادی که مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا می گیرند فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، گفت:چندین هزار فرصت شغلی به دلیل نبود مهارت افراد بلااستفاده مانده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم، مجید تهرانیان مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در حاشیه افتتاح کارگاه آموزشی هوشمندسازی ساختمان درباره بیکاری فارغ‌التحصیلان هشدار داد و گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که فارغ التحصیلان دانشگاهی برای دریافت مهارت‌های لازم به سازمان فنی و حرفه‌ای می‌آیند.

 

تهرانیان افزود: نامه‌نگاری‌هایی را با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای استخدام تعدادی از مربیان باقی مانده حق‌التدریس انجام داده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: چندین هزار فرصت شغلی به دلیل نبود مهارت افراد بلااستفاده مانده است؛ سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مسئولیت ارائه مهارت‌آموزی به مردم را دارد و برنامه‌ریزی‌های بسیاری در این باره صورت پذیرفته تا نزدیک به 200 هزار نفر در سطح استان تهران در سال 95 آموزش مهارتی ببینند.

 

تهرانیان با اشاره به اینکه 40 هزار نفر در مراکز دولتی آموزش‌های لازم را دیده‌اند، ادامه داد: آموزش‌های صنعتی،‌ کشاورزی و خدماتی در بخش دولتی و دیگر آموزش‌ها در آموزشگاه‌های آزاد انجام شد. قرار است 74 کارگاه آموزشی  را به بخش خصوصی واگذار کنیم که به زودی مزایده این کارگاه‌های آموزشی از طریق روزنامه‌ها منتشر خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در مجموع 285 کارگاه در استان تهران داریم که 25 درصد آنان را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد؛ کارگاه‌هایی که به دلیل امنیت توان دولتی فاقد فعالیت بوده‌اند را با تجهیزات مختلف به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد. هم‌اکنون کار مشترکی بین سازمان فنی و حرفه‌ای با موسسه خارجی برای ارائه آموزش‌های لازم در حوزه هوشمندسازی ساختمان انجام گرفته است .امیدواریم این کارگاه‌ها توسعه پیدا کرده و افراد بیشتری تحت آموزش قرار گیرند.

 

تهرانیان خاطر نشان کرد: عمده متقاضیان از جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی‌ هستند و کارگاه‌های هوشمندسازی ساختمان برای چند نوبت آینده نیز کارآموز پذیرفته است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016