با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 230

پلمب آسانسورها در صورت داشتن ایراد فنی

تاریخ انتشار: 1 اسفند 1395 , بازدید: 725
معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از الزام دستگاه‌های دولتی به استانداردسازی آسانسورها خبر داد و اعلام کرد: در صورت دیدن ایراد فنی پس از بازرسی‌های انجام شده، آسانسورهای مربوطه پملب می‌شوند.

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از الزام دستگاه‌های دولتی به استانداردسازی آسانسورها خبر داد و اعلام کرد: در صورت دیدن ایراد فنی پس از بازرسی‌های انجام شده، آسانسورهای مربوطه پملب می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران سعید تاجیک در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد تهران حدود ۲ ماه است دستگاه‌های دولتی را ملزم به استانداردسازی آسانسورها کرده است، اظهار داشت: بازرسی همه دستگاه‌های دولتی تهران چند ماهی زمان می‌برد اما بلافاصله پس از بازرسی‌های انجام شده در صورت وجود ایراد فنی این آسانسورها پملب می‌شوند و اگر مورد تایید قرار گیرند به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 

تاجیک افزود: درباره آسانسورهای دستگاه‌های دولتی، سازمان ملی استاندارد به صورت جدی به مسأله ورود کرده و مطمئن باشید پس از بازرسی‌های لازم در صورتی که آسانسورها از استانداردهای مربوطه برخوردار نباشند، پملب می‌شوند. بنابراین طرح یاد شده در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شدن آن با توجه به بازرسی‌های لازم چند ماهی زمان می‌برد.

 

معاون اجرایی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همچنین درباره آسانسورهای ساختمان‌های مسکونی و شرکت‌های خصوصی نیز تاکید کرد: درباره همه آسانسورها نباید همه نگاه‌ها به دولت معطوف شود بلکه مردم و بهره‌بردارها نیز باید در این زمینه حساسیت‌های لازم را به خرج دهند.

 

تاجیک ادامه داد: درباره ساختمان‌های مسکونی باید بهره‌بردار به فکر ایمنی باشد و الزاما نباید با دستورهای قانونی استانداردسازی مدنظر قرار گیرد. بنابراین اگر ایرادی نیز وجود دارد، مردم و یا بهره‌برداران می‌توانند با مراجعه به سامانه از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد راهنمایی‌های لازم را کسب کنند و پس از ارائه معرف با شناسایی ایراد برای رفع آن اقدام کند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016