با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 226

آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۸۷ قانون نظام صنفی اصلاح شد

تاریخ انتشار: 1 اسفند 1395 , بازدید: 1641
در یکصد و سیزدهمین جلسه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۸۷ قانون نظام صنفی اصلاح شد.

در یکصد و سیزدهمین جلسه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ۸۷ قانون نظام صنفی اصلاح ش..

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از شاتا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده 87  قانون نظام صنفی بسیاری مسایل را روشن و قانونمند می‌کند، گفت: ابهامات قبلی در اصلاحیه آئین‌نامه برطرف شده است.

 

محمدرضا نعمت‌زاده با بیان اینکه متن آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی بنا بر پرسش دیوان عدالت اداری به تأیید شورای نگهبان رسیده است، تصریح کرد: باتوجه به اینکه در قانون به وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف شده است، بازاریابی شبکه‌ای در قالب نظام صنفی فعالیت کند بر این اساس دستورالعملی تهیه شد و پروانه کسب برای تعدادی شرکت بازاریاب واجد شرایط ایجاد شد و فعالیت‌ها و روابط بازاریابان و همه این سیستم به صورت شفاف تشریح شد.

 

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با اصلاح آیین‌نامه آن را منطبق با قانون و منظم و شفاف کرده است.

 

وی ادامه داد: آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده (۸۷) قانون نظام صنفی، بر مبنای آسیب‌شناسی اصلاح شده است و گزارشی از سوابق و آسیب‌شناسی تهیه شده و برای مراجع  و شورای نگهبان ارسال خواهد شد .

 

گفتنی است براساس ماده 87، فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی(سایبری) مستلزم دریافت پروانه کسب از اتحادیه مربوطه است و براساس تبصره (الحاقی ۱۳۹۲) چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت براین گونه فعالیت‌های صنفی به موجب آیین‌نامه اجرایی است که توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیات عالی نظارت و وزارتخانه‌های اطلاعات و ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه می‌شود و پس از تأیید هیأت عالی نظارت حداکثر ظرف 3 ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌رسد.

 

یادآوری می‌شود متن آیین‌نامه بنابر پرسش دیوان عدالت اداری به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

 

همچنین آیین‌نامه اجرایی چگونگی صدور و تمدید پروانه کسب و نحوه نظارت بر فعالیت‌ افراد صنفی در فضای مجازی موضوع تبصره ماده 87 قانون نظام صنفی مصوب وزیر صنعت، معدن و تجارت مورخ 14تیر 1394 است.

 

بر اساس گزارش شاتا، ماده 1 اصلاح آیین‌نامه مربوط به فضای کسب و کار مجازی است که واحد صنفی که توسط هر شخص حقیقی و یا حقوقی برای ارائه محصول(کالا و یا خدمات) به طور مستقیم و یا غیرمستقیم و به صورت کلی یا جزیی به عمده‌فروشان، خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان از طریق ابزارهای ارتباط از راه دور از قبیل وب‌سایت و نرم‌افزارهای تجاری (اپلیکیشن) دایر شده باشد.

 

همچنین در الحاقی ماده 1 که پیرامون شرکت بازاریابی شبکه‌ای شخص حقوقی است، عنوان شده محصولات تولیدی خود یا شرکت مادر(دارنده بیش از ۵۰ درصد سهام و سرمایه) را به روش بازاریابی شبکه‌ای به فروش می‌رساند.

 

این گزارش حاکیست درباره مرجع صدور پروانه کسب در اصلاحیه آیین‌نامه آمده است، اتحادیه کشوری که از واحدهای صنفی موضوع این آیین‌نامه براساس تبصره 7 ماده 21 قانون نظام صنفی تشکیل می‌شود.

 

تغییرات اصلاحی در ماده 2 آیین‌نامه ماده 87 قانون نظام صنفی مربوط به دبیرخانه هیات عالی نظارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است که آنها موظف شده‌اند، ضمن اتصال سازمان‌های خود بدون نیاز به دریافت مدرک دوباره (طبق ماده 3 این آیین‌نامه)  امکان دسترسی طرفین به مدارک متقاضی و صدور همزمان پروانه کسب و نماد اعتماد الکترونیکی را فراهم کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016