با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 223

دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور تشکیل شد

تاریخ انتشار: 29 بهمن 1395 , بازدید: 4779
نخستین نشست هماهنگی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر سراسر کشور روز پنچشنبه 28 بهمن 1395 در هتل اسپیناس برگزار شد و دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های صنف آسانسور به‌طور رسمی تشکیل و آغاز به کار کرد.

نخستین نشست هماهنگی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر سراسر کشور روز پنچشنبه 28 بهمن 1395 در هتل اسپیناس برگزار شد و دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های صنف آسانسور به‌طور رسمی تشکیل و آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، در این نشست که به پیشنهاد، میزبانی و مدیریت اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران برگزار شد، تعدادی از روسا، برخی از اعضای هیأت رییسه و اعضای اتحادیه‌های صنف آسانسور از 21 استان کشور و 3 شهرستان استان تهران حضور داشتند.

 

در پی برگزاری این نشست، بیانیه دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های صنف آسانسور ارائه شد و با موافقت همه حاضران در جلسه « دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر » تشکیل شد.

 

در این نشست که علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران، علی‌اکبر ایلخانی رییس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران، محمدباقر مجتبایی مشاور اقتصادی رییس اتاق اصناف ایران و مجید طهرانیان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران حضور داشتند، برای تعیین اعضای اصلی دبیرخانه از میان کاندیداها رأی‌گیری شد و 7 نفر ازجمله سیدمهدی طباطبایی، محمدرضا صادقی‌روشن، محسن کیهان، بهروز روستاآزاد، هادی محمدیانی صیاد، مجید فخری‌نیان و مرتضی یزدان‌شناس با کسب بالاترین رأی به‌عنوان اعضای اصلی دبیرخانه انتخاب شدند.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

صنف و صنعت آسانسور با توجه به افزایش کاربرد انواع دستگاه‌های آسانسور، پله برقی و بالابر در ساختمان‌های با کاربری‌های مختلف، اهمیتی بیش از پیش در کشور پیدا کرده و هم اکنون شهری را در ایران نمی‌توان پیدا کرد که یکی از انواع دستگاه‌های برقی حمل و نقل بار و مسافر در آن نصب و مورد استفاده قرار نگرفته باشد.

 

این تزاید کاربرد که در دهه‌های اخیر به‌دلیل تغییرات سبک معماری و ساختمان‌سازی و البته دگرگونی‌های سبک زندگی روبه افزایش است، دست‌اندرکاران، متولیان و مسوولان بخش خصوصی و دولتی این بخش را بر آن می‌دارد تا ایشان نیز در اقدامی هماهنگ و در راستا، تحولات صورت گرفته در صنف و صنعت یاد شده را مورد توجه قرار دهند و برای حفظ و نگهداری و ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به تشریک مساعی بپردازند.

 

اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران براساس این اندیشه، برنامه‌ها و طرح‌های بنیادینی از جمله راه‌اندازی خانه مهارت آسانسور، ساخت و راه‌اندازی اپلیکیشن اتحادیه، تهیه، تدوین و اجرای طرح شناسنامه آسانسور، راه‌اندازی سامانه استعلام آسانسور و انتشار ماهنامه «صنف و صنعت» را در دستور کار قرار داده و هم‌اکنون با عملیاتی و اجرایی کردن آنها توانسته است زمینه‌ساز تحولات بزرگی در این صنف و صنعت شود.

 

این اقدامات که زیرساخت‌های آن خاص یک منطقه یا شهر نیست، قابلیت بهره‌برداری کشوری را دارد و می‌تواند ابزار خدمات‌رسانی خود را با دیگر استان‌ها و شهرستان‌های کشور به اشتراک بگذارد.

 

بر این اساس پیشنهاد شد تا فعالان صنفی صنعت آسانسور، پله برقی و بالابر کشور در نشستی هماهنگ به تبادل دستاوردهای علمی و فنی و تجربیات خویش بپردازند و تلاش کنند تا زمینه‌ساز یک کار بزرگ در این صنف و صنعت در گستره ایران زمین باشند.

باور ما این است که متخصصان این صنف و صنعت در سراسر کشور باید بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شده و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ارتباطی موثر، ارتقای صنعت، توانمندی فعالان آن و ارائه خدمات بهتر به ذینفعان را در دستور کار قرار دهند.

 

بنابراین تشکیل « دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر » پیشنهاد می‌شود.

 

این دبیرخانه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی موجود از جمله ماده 2، ماده 91 و در صورت نیاز ماده 27 و 28 قانون نظام صنفی می‌تواند با تثبیت جایگاه سراسری خویش، منشاء خدمات‌رسانی گسترده و در عین حال باکیفیت بالا به فعالان صنفی و مردم باشد.

 

دبیرخانه می‌تواند و تلاش خواهد کرد از یک سو با تأکید بر حفظ حقوق اعضای صنف دارای پروانه کسب خود در برابر فعالان غیرصنفی و غیرمجاز، زمینه را برای فعالیت بیشتر آنها متناسب با جایگاه و شأن والای صنفی فراهم کند.

 

از سوی دیگر این دبیرخانه خود را در برابر شهروندان کشور و بهره‌برداران از آسانسور مسوول دانسته و تلاش خواهد کرد تا با ارتقای جایگاه اعضای دارای پروانه کسب از اتاق‌های اصناف، بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را به مردم ارائه کند.

 

نظم‌بخشی به قراردادهای نصب و سرویس، تنظیم جداول قیمتی مناسب و تهیه نظام آماری دقیق از این صنف و صنعت از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار دبیرخانه قرار دارد.

 

فعالان این صنف و صنعت تلاش می‌کنند تا با ساماندهی اعضای آن، نظام‌نامه آماری دقیقی را تهیه و آن را در دسترس مردم و مسوولان قرار دهند. چراکه این حق مرم است تا بدانند برای دریافت خدمات از این صنف، از اعضایی بهره گیرند که دارای پروانه کسب هستند. این حق البته نفعی دوسویه دارد و از آن سو نیز اعضای دارای پروانه کسب به بازار کار مطمئن و پرمشتری دست پیدا می‌کنند.

 

دبیرخانه مشترک دارای 7 عضو اصلی است که از میان فعالان صنفی سراسر کشور و با رأی ایشان انتخاب خواهند شد.

 

دبیرخانه دائمی دارای 5 کمیته تخصصی شامل «آموزش و پژوهش»، «بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش»، «فنی»، «ارتباطات و امور بین‌الملل» و «حقوقی» خواهد بود و روسای کمیته‌ها با بهره‌گیری از توان همه اعضا در سراسر کشور به انتقال دستاوردهای هر کمیته به فعالان صنفی خواهند پرداخت.

 

پیشنهاد می‌شود به منظور تبادل بهتر و سریعتر اخبار، فعالان صنفی در هر استان و شهرستان با اطلاع‌رسانی به موقع حوادث و رویدادهای صورت گرفته در آن شهرستان، زمینه را برای رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلات و اقدام برای رفع آنها فراهم کنند.

 

از اتاق اصناف ایران درخواست می‌شود تا با ابلاغ به اتاق‌های اصناف سراسر کشور، تشکیل « دبیرخانه دائمی اتحادیه‌های همگن صنف آسانسور، پله برقی و بالابر » را اطلاع‌رسانی و مشارکت و همکاری ایشان را در ارائه هرگونه کمک به دبیرخانه خواستار شود.

 

در پایان از الطاف کریمانه الهی سپاسگزاریم که این فرصت را برای همه حاضران این نشست فراهم کرد تا با تشریک مساعی یکدیگر، بتوانند علاوه‌بر ارتقای جایگاه صنفی و پاسداشت حقوق خویش، زمینه را برای ارائه خدمات بهتر، مناسب‌تر و باکیفیت‌تر به مردم فراهم سازند.

 

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016