با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 218

نمایشگاه‌های عرضه کالا در انحصار اصناف است

تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 , بازدید: 767
رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به نامه‌هایی که برای برگزاری نمایشگاه به معاون اجرایی رئیس جمهوری نوشته می‌شود تاکید کرد برگزاری نمایشگاه‌ عرضه کالا بر عهده اتاق اصناف ایران است و هیچ سازمان یا نهاد دیگری حق تصمیم‌گیری درباره آن را ندارد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به نامه‌هایی که برای برگزاری نمایشگاه به معاون اجرایی رئیس جمهوری نوشته می‌شود تاکید کرد برگزاری نمایشگاه‌ عرضه کالا بر عهده اتاق اصناف ایران است و هیچ سازمان یا نهاد دیگری حق تصمیم‌گیری درباره آن را ندارد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، علی فاضلی در هشتمین اجلاس دوره ششم هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با تصریح اینکه انتزاع تنظیم بازار از وزارت صنعت و واگذاری آن به وزارت جهاد کشاورزی به اصناف لطمه زیادی وارد کرد با اشاره به اینکه دولت بدهی خود به اتاق اصناف ایران را برای بازرسی‌های کشور پرداخت نکرده است خطاب به شریعتمداری گفت: این موضوع که حق بازرسی‌ها هنوز پرداخت نشده تاکنون چندین بار طرح شده و از آقای جهانگیری هم خواسته‌ایم تا به این موضوع رسیدگی کند و بازهم می‌خواهیم موضوع پرداخت حق بازرسی‌ها را در جلسه چهارشنبه دولت مطرح کنید تا پایان سال این حق بازرسی‌ها پرداخت شود.

 

فاضلی افزود: عده‌ای برای نمایشگاه‌ها کاسب شده‌اند در حالی که کل خرید از شبکه نظام نمایشگاه‌ها از کشور در نمایشگاه‌های بهاره‌ 4.5 درصد است.

 

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین با اشاره به مدیریت شریعتمداری در موضوع حادثه پلاسکو، بیان داشت: اگر مدیریت شما در این باره نبود در عرض 2 هفته، حادثه‌ای با چنین وسعت به نفع مجموعه کارآفرینان جمع نمی‌شد.

 

وی همچنین با اشاره به بودجه اتاق اصناف کشور که 16 میلیارد تومان است، گفت: با این بودجه باید 3 میلیون بنگاه اداره شود در حالی که ما نیازمند 5 تا 7 برابر این بودجه برای اداره بنگاه‌ها هستیم.

 

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه با بیان اینکه هیچ کمبودی در کالاهای مختلف وجود ندارد، گفت: با تشخیص دولت نمایشگاه‌های بهاره برای تنظیم بازار شب عید برپا می‌شود. به‌گفته وی اگرچه ما با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره به‌دلیل اینکه  هیچ کمبودی در کالاهای مورد نیاز مردم مشاهده نمی‌شود، موافق نیستیم اما با توجه به اینکه برگزاری این نمایشگاه‌ها توسط دولت ضروری اعلام شده ما هم تابع نظر دولت هستیم.

 

وی افزود: براساس دستورالعمل وزیر صنعت به عنوان رئیس هیئت عالی نظارت بر سازمان صنفی کشور و براساس تعامل بین اتاق اصناف ایران و وزارت کشور، نمایشگاه‌ بهاره توسط اتاق اصناف برگزار می‌شود. ما هم از اتاق‌های اصناف سراسر کشور می‌خواهیم در تنظیم بازار شب عید کمک کنند و اگرچه هیچ نوع کمبودی در زمینه برنج، شکر و روغن وجود ندارد، اما قرار است این کالاها از طریق این نمایشگاه‌ها به مردم عرضه شود.

 

وی با بیان اینکه مخالفت ما در برگزاری نمایشگاه‌های عرضه کالای بهاره به این دلیل نیست که نمی‌خواهیم به مردم خدمات بدهیم، تصریح کرد: ما برای تنظیم بازار ابزارهای دیگر مثل فروش فوق‌العاده در اختیار داریم.  فاضلی بیان داشت: در بخش پوشاک نه تنها کمبودی وجود ندارد، بلکه با انباشت تولید کالا در مجموعه واحدهای صنفی روبه‌رو هستیم.

 

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی در وزارت کشور گفت: در نامه‌ای که به وزیر کشور ارسال کردیم از وی خواسته‌ایم تا کارگروهی تشکیل و به شهرداران سراسر کشور ابلاغ شود که هیچ نمایشگاهی در شهرها بدون اجازه اتاق اصناف ایران برپا نمی‌شود. فاضلی همچنین از ایجاد اولین اجلاسیه منطقه‌ای توسط 3 اتاق اصناف، ایران و تعاون در هفته آینده خبر داد.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016