با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 217

تهیه دستورالعمل شناسایی واحدهای صنفی ناایمن

تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 , بازدید: 585
دستوالعمل شناسایی واحدهای صنفی و مجتمع های تجاری ناایمن و فرسوده در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای این دستور العمل، هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف ایران انجام شده است.

دستوالعمل شناسایی واحدهای صنفی و مجتمع های تجاری ناایمن و فرسوده در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای این دستور العمل، هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف ایران انجام شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از اتاق اصناف ایران، سرپرست معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت با اشاره به تهیه دستورالعمل شناسایی واحدهای صنفی ناایمن گفت: برای کنترل قیمت کالاهایی که بیشتر از نرخ تورم افزایش داشته اند، تصمیمات جدی گرفتیم.

 

یداله صادقی در  هشتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران با اشاره به حادثه دلخراش پلاسکو تصریح کرد: دستوالعمل شناسایی واحدهای صنفی و مجتمع‌های تجاری ناایمن و فرسوده در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای این دستورالعمل، هماهنگی‌های لازم با اتاق اصناف ایران انجام شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه واحدهای صنفی ملزم به رعایت مسائل ایمنی در واحدهای صنفی خود هستند، اظهار داشت: در حال حاضر واحدی تحت عنوان وضعیت ایمنی صنوف برای بررسی و پیگیری مباحث پیشگیرانه برای ایمنی اصناف در وزارت صنعت دایر شده است.

 

سرپرست معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در عین حال تصریح کرد: اگرچه اصناف، ملزم به رعایت اصول ایمنی در واحدهای صنفی هستند اما دستگاه‌های مسوول به ویژه شهرداری نیز موظف هستند رعایت اصول ایمنی را در واحدهای صنفی مورد توجه قرار دهند و با شناسایی واحدهای فاقد ایمنی و استاندارد کافی، تذکرات لازم را برای رعایت موارد ایمنی به آنها منتقل کنند.

 

صادقی در ادامه به مبحث تنظیم بازار  شب عید اشاره کرد و گفت: فرآیند تنظیم بازار به معنای رصد بازار و تنظیم عرضه و تقاضا به‌منظور تامین نیازهای ضروری مردم، یک تکلیف است که با همکاری اتاق‌های اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید به نحو مطلوب اجرایی شود.

 

وی اضافه کرد: امسال برای کنترل قیمت کالاهایی که بیشتر از نرخ تورم افزایش قیمت داشته اند، تصمیمات جدی گرفته و اصلاح نرخ تعرفه ارزی نیز در دستور واقع شده است.

 

وی با بیان اینکه منتظر شنیدن اخبار خوش از سوی روسای اتاق‌ها در باب تعدیل قیمت برخی از کالاها هستیم، تاکید کرد: محدودیتی برای عرضه کالا وجود ندارد و روسای اتاق‌های اصناف و بازرگانی مکلف به رصد دقیق بازار هستند.

 

صادقی خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه به‌عنوان اقدام مکملی هست که در راستای تنظیم بازار صورت می‌گیرد و برای عرضه برخی از کالاها که ممکن است کمبود عرضه داشته باشند، انجام می‌پذیرد.

 

وی ادامه داد: در کنار تنظیم بازار، فروش‌های فوق‌العاده نیز با در نظر گرفتن تخفیف‌های لازم صورت می‌گیرد تا مصرف‌کنندگان دغدغه‌ای را برای خرید پایان سال نداشته باشند.

 

صادقی تاکید کرد: تعاملات بین اتاق‌های اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت بی‌نظیر و با تعامل کارها در حال انجام است و اصنافی که در برخی از شهرستان با مشکلی روبه‌رو شدند می‌توانند طبق قانون نظام صنفی به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت مراکز استان‌ها اطلاعات لازم را ارائه دهند یا از طریق سامانه آنلاین این وزارتخانه شکایات و انتقادات خود را ارجاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016