با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 216

کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران اعلام موجودیت کرد

تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 , بازدید: 1544
«کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران» با برگزاری نخستین مجمع عمومی خود، به‌طور رسمی اعلام موجودیت کرد.

«کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران» با برگزاری نخستین مجمع عمومی خود، به‌طور رسمی اعلام موجودیت کرد.

 

به گزارش اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، نخستین مجمع عمومی کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران در تاریخ 19 بهمن‌ماه امسال برگزار شد. در این مراسم علی‌اکبر ایلخانی، رئیس اتحادیه صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل لکترومکانیکی تهران، نماینده وزارت کشور، عباس زینعلی مدیر گروه آسانسور و بالابرهای مرکز علمی کاربردی دماوند و یعقوب پار از پیشکسوتان صنعت آسانسور حضور داشتند.

 

بر اساس این گزارش از مدت‌ها پیش جمعی از فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی آسانسور و بالابرها پس از همفکری، تصمیم گرفتند با ثبت یک انجمن یا کانون صنفی تخصصی مرتبط با صنعت و صنف آسانسور، برای شناساندن این رشته دانشگاهی و همگام کردن مهندسین آسانسور جهت خدمت به مردم اقدام کنند.

 

در پی این تصمیم، 19 تن از مهندسان رشته آسانسور و بالابرها به‌عنوان هیأت موسس کانون، پس از مراجعه به سازمان نظام مهندسی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر ارگانهای ذیربط درنهایت پرونده‌ای با عنوان «کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابر‌های ایران» در وزارت کشور گشودند و اقدام به مذاکره با کارشناسان این وزارتخانه کردند.

 

بنا بر این اعلام پس از گذشت حدود 2 سال از آن اقدام و پیگیری و اثبات ادله نیاز این صنعت به مهندسان آگاه و جامع‌الشرایط به مسائل صنفی و تخصصی، درنهایت درخواست تأسیس «کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران» در کمسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب و جمعیتها در وزارت کشور مورد موافقت قرار گرفت و دستور برگزاری اولین مجمع عمومی آن برای روز 19 بهمن 1395 صادر شد.

 

به‌دنبال برگزاری نخستین مجمع عمومی کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران، کار تصویب اساسنامه و گرفتن رای برای معرفی هیأت مدیره و بازرس کانون انجام شد. پس از شمارش آراء، علیرضا شاهوردیلو، رضا حداد، فراز لطفی، سیدجواد سبطی و صمد برجی به‌عنوان اعضاء هیأت مدیره، عباس قربانی و محمد جوادی به‌عنوان اعضاء علی‌البدل و مهدی اسدپور به‌عنوان بازرس اصلی و رضا حسینی به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

 

همچنین در این روز درباره مبلغ حق ورودی و حق عضویت سالانه رای‌گیری بعمل آمد و تصویب شد تا هر یک از متقاضیان برای عضویت در کانون مبلغ 300 هزار تومان و برای حق عضویت سالانه مبلغ 200 هزار تومان پرداخت کند.

 

اعضای هیأت مدیره بر این باورند که تاسیس کانون صنفی تخصصی مهندسین آسانسور، پله‌برقی و بالابرهای ایران بتواند با افزودن و بروز کردن دانش علمی و فنی، باعث افزایش سطح کیفی و علمی این صنف و صنعت شده و با تعامل میان اصناف، سازمان‌ها و نهادهای ذی‌ربط این صنعت، تخصص‌محوری، علم‌گرایی و مهندسی را به این صنعت ارزانی دارد.

 

براساس اعلام صورت گرفته از سوی اعضای هیأت مدیره، اهداف کانون به شرح زیر است:

  • حفظ، حمايت و صيانت از حقوق اعضاء
  • تلاش برای بروز کردن دانش فني و تخصصي اعضاء و شهروندان از طريق برگزاري دوره‌هاي آموزشي، سمينار، جلسات، همايش و ميزگرد درباره موضوع و اهداف كانون
  • تلاش برای ايجاد تسهيلات رفاهي و معيشتي اعضاء
  • تلاش برای ارائه راهكارها، پيشنهادات سازنده و كاربردي به مسوولان دواير دولتي، دستگاه‌هاي اداري و اجرايي و وزارتخانه‌ها درباره موضوع و اهداف كانون و صنعت آسانسور، پله برقي و بالابرها
  • تلاش برای كمك به تهيه و تدوين آيين‌نامه‌ها و قوانين مرتبط به‌منظور ايجاد يك نظامنامه استاندارد درباره موضوع اهداف كانون، صنعت آسانسور، پله برقي و بالابرها
  • تلاش در جهت همكاري و تعاون با دیگر تشكل‌هاي مهندسي و موسسات علمي و تخصصي مرتبط با موضوع صنعت آسانسور، پله برقي و بالابرها
  • تلاش در جهت ايجاد سايت اینترنتی، انتشار نشريه و لوح فشرده درباره موضوع اهداف كانون و صنعت آسانسور، پله برقي و بالابرهاي ايران

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016