با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 215

کسبه پلاسکو هنوز درخواست وام نکرده‌اند

تاریخ انتشار: 24 بهمن 1395 , بازدید: 1021
هنوز هیچ یک از کسبه ساختمان پلاسکو برای دریافت وام 300 میلیون تومانی اختصاص داده شده به آنها به بانک‌ها مراجعه نکرده‌اند.

هنوز هیچ یک از کسبه ساختمان پلاسکو برای دریافت وام 300 میلیون تومانی اختصاص داده شده به آنها به بانک‌ها مراجعه نکرده‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، محمدرضا جمشیدی دبیرکل کانون بانک های خصوصی کشور در گفت‌وگو با صدا و سیما اظهار داشت: پس از حادثه پلاسکو قرار شد دبیرخانه‌ای از بانک‌های خصوصی، شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و بانک مرکزی برای اختصاص وام 300 میلیون تومانی به اصناف ساختمان پلاسکو تشکیل شود.

 

جمشیدی افزود: قرار شد این دبیرخانه در هماهنگی با اتاق اصناف ایران به کسبه ساختمان پلاسکو که معرفی‌نامه اتاق اصناف را همراه داشته باشند وام 300 میلیون تومانی اعطا کند.

 

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی کشور ادامه داد: بانک تجارت به عاملیت همه بانک‌های خصوصی و دولتی قرار است این تسهیلات را در اختیار صاحبان صنف پلاسکو قرار دهد اما تا امروز هیچ یک از این کسبه درخواست و یا شکایتی در این‌باره نداده‌اند.

 

جمشیدی با بیان اینکه دریافت این تسهیلات نیاز به بوروکراسی و کاغذبازی خاصی ندارد اضافه کرد: فقط کافیست معرفی‌نامه اتاق اصناف و تاییدیه استقرار در محل جدید را بیاورند تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود به‌دلیل سود 18 درصدی این تسهیلات اصناف پلاسکو تمایلی به دریافت آن ندارند، گفت: سازمان برنامه و بودجه به‌طور شفاهی قبول کرده که 9 درصد این سود را بپردازد اما هنوز به طور کتبی ابلاغ نشده است.

 

دبیرکل کانون بانک های خصوصی کشور یادآور شد: اگر این اصناف به بانک مراجعه کنند تا دریافت دستور کتبی قرارداد 18 درصدی بسته می‌شود تا اگر سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود عمل کرد سود 9 درصدی بپردازند و الا اگر این سازمان برخلاف وعده‌اش عمل کرد همه سود 18 درصد بر عهده خود کسبه خواهد بود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016