با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 212

رئیس ایدرو: مردم حق دارند از کیفیت خودرو گله کنند

تاریخ انتشار: 24 بهمن 1395 , بازدید: 783
به مسوولان و مردم حق بدهید که از من درباره صنعت خودروی کشور بپرسند؛ مردم گاهی به زبان شکوه نارضایتی خود را از این حوزه اعلام می‌کنند به همین منظور ما امروز دور هم جمع شده‌ایم تا مشکلات امروز صنعت خودرو را شناسایی و در صدد رفع آن باشیم.

به مسوولان و مردم حق بدهید که از من درباره صنعت خودروی کشور بپرسند؛ مردم گاهی به زبان شکوه نارضایتی خود را از این حوزه اعلام می‌کنند به همین منظور ما امروز دور هم جمع شده‌ایم تا مشکلات امروز صنعت خودرو را شناسایی و در صدد رفع آن باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان این مطلب در همایش بین‌المللی صنعت خودرو با بیان اینکه امروز خودرو یک وسیله لوکس به شمار نمی‌آید، افزود: به مسوولان و مردم حق بدهید که از من درباره صنعت خودروی کشور بپرسند؛ مردم گاهی به زبان شکوه نارضایتی خود را از این حوزه اعلام می‌کنند به همین منظور ما امروز دور هم جمع شده‌ایم تا مشکلات امروز صنعت خودرو را شناسایی و در صدد رفع آن باشیم.

منصور معظمی با اعلام اینکه در سال جاری تولید خودرو نسبت به پارسال 40 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: امسال تولید خودرو به یک میلیون و 300 هزار دستگاه خواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: بازار ایران روی همه باز است و هیچ محدودیتی وجود ندارد و تولیدکنندگان خارجی به‌راحتی می‌توانند با رعایت شروط در این بازار فعالیت کنند اما باید بگویم ایران فقط به دنبال واردات نیست و ما به شرکت‌های خارجی اجازه نمی‌دهیم فقط به واردات محصول به ایران تمرکز کنند بلکه شرط ما این است که باید سرمایه‌گذاری و تولید داخل نیز در کشور انجام شود.

 

وی با یادآوری اینکه ۶ قرارداد خودرویی با خارجیها تا پایان سال ۹۵ نهایی خواهد شد، گفت: در نیمه اول سال آینده نخستین محصول سایپا و سیتروئن تولید و تا پایان ۲۰۱۷ یا 3 ماهه اول سال ۲۰۱۸ تولیدات مشترک ایدرو و رنو آغاز می‌شود.

 

معظمی همچنین درباره شائبه قیمت فروش شرکت سایپای کاشان به پژو سیتروئن فرانسه تصریح کرد: برخی شیطنت‌ها طبیعی است اما به‌طور قطع و یقین این مساله را رد و تکذیب می‌کنم، چراکه قیمت‌گذاری انجام شده توسط کارشناسان رسمی دادگستری صورت پذیرفته است. قیمت در نظر گرفته شده براساس کارشناسی‌های انجام شده و تحت مشارکت ۵۰ درصدی بوده است.

 

 

در ادامه همایش سفیر کره جنوبی در ایران گفت: ایران جایی برای فروش خودرو و قطعات خودرو نیست این کشور در آینده یک رقیب جدی به شمار می‌آید.

 

کیم سئونگ هو با اعلام اینکه ایران مشتریان وفاداری دارد، افزود: ظرفیت‌های صنعتی ایران نشان می‌دهد می‌توانیم یک خودرو را به صورت کامل در ایران تولید کنیم. ایران معروف به گربه ایرانی است که باید از پتانسیل آن استفاده کرد.

 

وی اضافه کرد: ایران جایی برای فروش خودرو و قطعات خودرو نیست این کشور در آینده یک رقیب جدی به شمار می‌آید و در آینده دوش به دوش خودروسازان اروپایی حرکت خواهد کرد.

 

در ادامه فلیپ امپارتو مدیرعامل شرکت پژو گفت: محصولات پژو شامل پژو ۵۰۴ ، ۴۰۵ ، پارس، ۲۰۶ و ۲۰۷ بخشی از خاطرات میلیونها ایرانی بوده است.

 

وی با اشاره به تولید و فروش بیش از 6 میلیون دستگاه خودرو پژو توسط ایران خودرو، افزود: آخرین نسل محصولات پژو هم در ایران تولید و عرضه خواهد شد.

 

همچنین برنارد کامبیر قائم مقام ارشد رنو با اعلام اینکه ماموریت ما در ایران ساده است، گفت: ما مایلیم همکاری‌مان را در مشارکت با صنعت خودروسازی ایران گسترش دهیم و کیفیت یکی از اولویت‌های ما است.

 

وی با بیان اینکه رنو در سال گذشته میلادی 6.2 میلیون خودرو تولید کرد که این رقم نسبت به سال قبل از آن 30 درصد بیشتر بود، اظهار داشت: بازار آفریقا، هند و ایران حدود 37 درصد از کل فروش ما را به خود اختصاص داد.

 

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت هم در این همایش با ابراز نارضایتی از خودداری کره‌ای‌ها از انتقال سرمایه و تکنولوژی خودرویی به کشور گفت: اگر آنها به حرف ما گوش کرده و سر عقل بیایند فاز جدید همکاری‌های ما با این کشور گسترش بیشتری خواهد یافت.

 

نعمت‌زاده با اعلام اینکه مدیر عامل سایپا اطمینان داده همه کارهای تفاهمنامه این شرکت با سیتروئن تمام شده است، اظهار داشت: بحث سرمایه‌گذاری خارجی با کشورهای اروپایی برای توسعه صنعت خودرو بسیار مناسب است و در حال حاضر تفاهمنامه رنو و ایدرو در مراحل نهایی قرار دارد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تصریح اینکه با کره جنوبی نیز صحبت‌هایی کرده‌ایم تا آنها متعهد به سرمایه‌گذاری در ایران شوند، تصریح کرد: من صریحاً به کره‌ای‌ها گفته‌ام اگر بازار ایران را می‌خواهید، بیایید در ایران مانند دیگر شرکت‌های فرانسوی سرمایه‌گذاری کنید. البته اخیراً کره‌ای‌ها با کرمان موتور همکاری خود را گسترش داده‌اند که این موضوع برای من رضایتکننده نیست و آنها نیز به سمت انتقال سرمایه و تکنولوژی حرکت کنند.

 

وی با اشاره به این که چرا کره‌ای‌ها مراکز تحقیقاتی خود را به ایران نمی‌آورند، تصریح کرد: اگر آنها به حرف ما گوش کرده و سر عقل بیایند فاز جدید همکاری‌های ما با این کشور گسترش بیشتری خواهد یافت.

 

وی با انتقاد از این که چرا خودرو سازان کشور در حوزه خدمات پس از فروش مناسب عمل نمی‌کنند، گفت: بعضاً دیده شده مردم را در صف‌های مراکز پس از فروش نگه می‌دارند که این موضوع برای من بسیار ناراحت کننده است.

 

وی خطاب به خودروسازان حاضر در این همایش، تاکید کرد: خجالت نکشید اگر محصول شما ایرادات فنی‌ دارد آن را اعلام کنید و آن را در اسرع وقت قطعات بی‌کفیت را تعویض کنید.

 

نعمت‌زاده به پرداخت سود 4 هزار میلیاردی خودروسازان به بانک‌ها اشاره کرد و تصریح کرد: اگر خودورسازان تلاش کنند این رقم را کاهش دهند، بسیاری از هزینه‌های آنها کاهش پیدا می‌کند.

 

وی اضافه کرد: آنقدر کمپین خودرو نخرید را پیگیری کردم تا خائنان این قضیه را پیدا کرده و آنها را به مراجع مربوطه معرفی کردم. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016