با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 210

کسبه پلاسکو در نور سرگردان شدند

تاریخ انتشار: 22 بهمن 1395 , بازدید: 1013
برخی کسبه ساختمان پلاسکو که در مجتمع نور جانمایی شدند، نسبت به واحدهای معرفی‌شده خود اعتراض دارند و نمی‌خواهند در این واحدها مستقر شوند، چراکه آن را ناعادلانه می‌دانند.

برخی کسبه ساختمان پلاسکو که در مجتمع نور جانمایی شدند، نسبت به واحدهای معرفی‌شده خود اعتراض دارند و نمی‌خواهند در این واحدها مستقر شوند، چراکه آن را ناعادلانه می‌دانند.

 

به گزارش اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف در این‌باره به ایسنا گفت: گرچه مسئولیت جانمایی واحدهای کسبه پلاسکو در مجتمع تجاری نور با اتحادیه‌های مربوطه یعنی اتحادیه صنف پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان و صنف تولیدکنندگان پوشاک است اما اتاق اصناف بر این فرآیند نظارت و به مشکلات رسیدگی خواهد کرد.

 

فاضلی افزود: کسبه پلاسکو قرار نیست به‌طور دائم در این مجتمع بمانند و این واحدها به صورت موقتی در اختیار آن‌ها قرار داده شده است و  تا دو سال آینده ساختمان پلاسکو از سوی بنیاد مستضعفان بازسازی می‌شود و آن‌ها می‌توانند به آنجا بازگردند.

 

وی ادامه داد: آن‌ دسته از کسبه ساختمان پلاسکو که نسبت به جانمایی واحدهایشان اعتراضی دارند می‌توانند در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته اعتراض خود را مطرح کنند و مسلما در حد امکان به این اعتراضات پاسخ داده می‌شود و تلاش می‌کنیم مشکلشان را حل کنیم.

 

رئیس اتاق اصناف ایران درباره مشکل بسیاری از کسبه ساختمان پلاسکو که اسناد مالی‌شان مانند چک و سفته در حادثه پلاسکو از بین رفته است، گفت: در این زمینه با یکی از شعب مخصوص قوه قضاییه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و کسبه ساختمان پلاسکو می‌توانند به هیأت حل اختلافات این شعبه قضایی مراجعه و مشکل‌شان را حل کنند.

 

ثبت‌نام 1450 نفر برای مقرری بیکاری

 

در همین حال حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اعلام اینکه تاکنون 1450 نفر از کارگران و کسبه پلاسکو برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، گفت:10 میلیارد تومان برای پرداخت بیمه بیکاری کارگران درنظر گرفته شده است.

 

شاکرمی اظهار داشت: از این تعداد برخی از کارگران بیمه تامین اجتماعی نداشتند و باتوجه به مصوبه هیات دولت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار خواهند شد.

 

وی افزود: افراد ثبت‌نام شده پس از احراز هویت و صحت فعالیت در ساختمان پلاسکو با هماهنگی اتاق اصناف ایران به شعبات سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند.

 

شاکرمی تصریح کرد: از افراد ثبت‌نام شده 754 نفر دارای بیمه تامین اجتماعی بودند که به تناسب سابقه کار و فعالیت‌شان از ظرفیت‌های قانونی برای دریافت بیمه بیکاری تا 50 ماه بهره‌مند خواهند شد.

 

وی با تاکید بر اینکه یک ماه فرصت برای ثبت‌نام بیمه بیکاری به شاغلان پلاسکو وجود دارد، یادآور شد: تا 30 روز پس از حادثه ثبت‌نام انجام خواهد شد و مقرری افراد ثبت‌نام شده نیز از این ماه پس از طی مراحل اداری به حساب‌شان واریز می‌شود.

 

وی درباره کسبه پلاسکو نیز خاطرنشان کرد: کسبه‌ای که به صورت خویشفرما یا اختیاری بیمه واریز می‌کردند مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌‌شدند، اما با مصوبه دولت آنها نیز تحت پوشش دریافت مقرری قرار می‌گیرند.

 

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016