با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 208

بانک‌ها، موجران جدید کسبه پلاسکو شدند

تاریخ انتشار: 20 بهمن 1395 , بازدید: 770
مجتمع تجاری نور که چند روزی است پاتوق جدید کسبه مالباخته پلاسکو شده متعلق به تعدادی از بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی است.

 

مجتمع تجاری نور که چند روزی است پاتوق جدید کسبه مالباخته پلاسکو شده متعلق به تعدادی از بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم، در آخرین جلسه‌ای که بین 10 نماینده از کسبه پلاسکو، نمایندگان مجتمع نور، مسوولان بنیاد مستضعفان و اتحادیه صنف تولیدکنندگان پوشاک برگزار شد، تصمیم بر این شد که واحدهای کسبه پلاسکو در مجتمع نور استقرار پیدا کنند. برهمین اساس بنیاد مستضعفان قراردادی را با مجتمع نور امضا کرده و پس از آن قرارداد دیگری با مستاجران پلاسکو به امضاء می‌رسد.

 

پیش از این مجتمع تجارت جهانی واقع در میدان فردوسی اولین اولویت کسبه پلاسکو بود اما پس از رایزنی‌های  انجام شده با نمایندگان این مجتمع، با توجه به اینکه امکان استقرار 570 واحد فراهم نبود و فقط شرایط اسکان 290 واحد وجود داشت. بنابراین این گزینه از فهرست خارج شد تا مجتمع نور به عنوان دومین گزینه کسبه مدنظر قرار گیرد.

 

اما از ابتدای هفته جاری واگذاری مغازه‌ها به کسبه پلاسکو آغاز شده است؛ مجتبی درودیان، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان در این‌باره گفت: کار واگذاری این واحدها به کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو آغاز شده و این واحدهای تجاری در روز نخست به 150 نفر از کسبه تحویل داده و بقیه واحدها ظرف یکی دو روز آینده تحویل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه 7 بانک دارنده سرقفلی واحدهای تجاری نور شرکتی را برای این کار تأسیس کرده‌اند، افزود: این شرکت مجری کار بانک‌ها در امر واگذاری واحدهای تجاری به کسبه پلاسکو است.

 

اما آن‌طور که مقدم مدیرعامل بانک تجارت به خبرنگاران گفت ظاهرا مجتمع تجاری نور واقع در تقاطع طالقانی-ولیعصر متعلق به بانک‌های تجارت، پارسیان، صنعت و معدن، ملی و سپه است که در قراردادی با بنیاد مستضعفان در اختیار کسبه مال باخته پلاسکو قرار گرفته است. این افراد می‌توانند تا زمان ساخت ساختمان جدید در این مجتمع ساکن باشند.

 

وی درباره پرداخت تسهیلات 300 میلیون تومانی به حادثه دیدگان پلاسکو نیز گفت: کار پرداخت تسهیلات در مرحله مقدماتی است و برخی افراد به شعب معرفی شدند ولی امیدواریم تا پایان اسفند نسبت به پرداخت تسهیلات همه متقاضیان اقدام شود.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016