با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 203

سامانه پایش محیط کسب‌وکار اتاق‌ها رونمایی شد

تاریخ انتشار: 19 بهمن 1395 , بازدید: 811
سامانه الکترونیکی «پایش شاخص‌های ملی محیط کسب‌وکار توسط بخش خصوصی» امروز سه‌شنبه 19 بهمن از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و محمدرضا دوست‌محمدی مدیر مرکز آمار و محمدرضا عرب مدیر روابط عمومی اتاق ایران رونمایی شد.

سامانه الکترونیکی «پایش شاخص‌های ملی محیط کسب‌وکار توسط بخش خصوصی» امروز سه‌شنبه 19 بهمن از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و محمدرضا دوست‌محمدی مدیر مرکز آمار و محمدرضا عرب مدیر روابط عمومی اتاق ایران رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، محمدرضا دوست‌محمدی مدیر مرکز آمار و مطالعات اقتصادی اتاق ایران در نشست رونمایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تدوین، سنجش و اعلام شاخص‌های ملی محیط کسب‌وکار در ایران بر اساس قانون بهبود محیط کسب‌وکار ‌باید به‌طور سالانه و فصلی و به تفکیک استان‌ها، بخش‌ها و فعالیت‌های اقتصادی انجام شود، اظهار داشت: در راستای اجرای ماده 4 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار مصوب 1390 مجلس که اتاق‌های ایران،‌ اصناف و تعاون موظف به پایش فصلی محیط کسب‌وکار هستند و مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران این طرح را برای نخستین بار کلید زده و از 23 بهمن‌ماه به مدت 20 روز در سراسر کشور توسط این مرکز و با همکاری اتاق‌های تعاون و اصناف ایران به مرحله اجرا درخواهد آمد.

 

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی نتایج این پایش به سیاستگذاران کشور، افزود: هدف کلی از اجرای این طرح، شناخت وضعیت جاری محیط کسب‌وکار در ایران و تغییرات آن به‌صورت فصلی و سالانه است.

 

دوست‌محمدی با اشاره به انتخاب 8 هزار عضو فعال اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران و اتاق‌های اصناف و تعاون ایران به‌عنوان جامعه هدف این طرح خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به روش نمونه‌گیری تصادفی بوده و در جریان برگزاری آن، جامعه هدف با مراجعه به پورتال خدمات الکترونیکی اتاق ایران یا مراجعه به آدرس مستقیم سامانه پایش محیط کسب‌وکار به آدرس http://stat.chambertrust.ir/sites/nkpi با اعلام نظر خود درباره وضعیت محیط کسب‌وکار کشور در فصل گذشته (پاییز 95) از طریق تکمیل پرسشنامه الکترونیکی مربوطه، در این طرح آمارگیری ملی مشارکت می‌کنند.

 

وی نحوه انتخاب این 8 هزار فعال اقتصادی عضو جامعه آماری این طرح را بر اساس نقشی که فعالان اقتصادی حقیقی و بنگاه‌های اقتصادی، اصناف و تعاونی‌های هر استان در GDP کشور دارند عنوان و تصریح کرد: بر این اساس، ‌2 هزار و 680 نمونه از اعضای اتاق ایران، 3 هزار و 200 نمونه از اعضای اتاق اصناف و بقیه از اعضای اتاق تعاون هستند.

 

مدیر مرکز آمار اتاق ایران ادامه داد: در این طرح اطلاعات گسترده‌ای در زمینه 28 مانع اصلی در محیط کسب‌وکار کشور جمع‌آوری و مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار گرفته و پس از ترکیب یافته‌های آن با دیگر داده‌های آماری موجود در کشور بر اساس مدل محاسباتی شاخص‌های ملی در طرح پژوهشی مربوط، وضعیت محیط کسب‌وکار در سطوح ملی، استانی، بخش‌های اصلی اقتصادی و همچنین رشته فعالیت‌های اقتصادی عمده برحسب طبقه‌بندی استاندارد فعالیت‌های  اقتصادی (ISIC.Rev4) نهایی و تدوین خواهد شد.

 

به گفته دوست‌محمدی بر اساس پیش‌بینی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، ‌نتایج این طرح تا پایان سال جاری در اختیار بهره‌برداران طرح ازجمله سیاستگذاران، برنامه ریزان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

 

وی تأکید کرد: این نخستین بار است که اجرای پایش و تهیه اطلاعات و آمار اقتصادی بخش خصوصی ایران به خود بخش خصوصی واگذار شده است.

 

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016