با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 202

اصناف با نگرش سنتی تا ۱۰ سال آینده ورشکست می‌شوند

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 698
با تداوم نگرش سنتی، ۸۰ درصد از جامعه صنفی ظرف ۱۰ سال آینده ورشکست می‌شود.

با تداوم نگرش سنتی، ۸۰ درصد از جامعه صنفی ظرف ۱۰ سال آینده ورشکست می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، محمدعلی صدیقی‌علاء، عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران در این‌باره افزود: به رغم آنکه ۶ وزیر عضو هیات عالی نظارت هستند اما معمولا معاونان وزرا  در جلسات هیات عالی نظارت حضور دارند.

 

وی اضافه کرد: اگرچه جلسه هیات عالی نظارت باید به صورت ماهانه تشکیل جلسه داشته باشد اما متاسفانه از ابتدای سال تاکنون هیات عالی نظارت فقط 2 بار تشکیل جلسه داده است.

 

نایب رئیس دوم اتاق اصناف ایران در ادامه به طرح مبحث بازاریابی شبکه‌ای و تجارت الکترونیک در جلسه اخیر هیات عالی نظارت اشاره کرد و با اعلام آنکه بازاریابی شبکه‌ای نوعی تهدید برای اصناف کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: فرصت‌هایی که در اختیار اصناف کشور وجود دارد، در میان بازاریابی شبکه‌ای تکثیر می‌شود و آنها بتدریج بازار هدف اصناف را در دست می‌گیرند.

 

وی یادآور شد: اگرچه دنیا به سمت بازاریابی شبکه‌ای و تجارت الکترونیک حرکت می‌کند اما برای اینکه دیگران بازار اصناف را در دست نگیرند، باید به سرعت خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم وگرنه اوضاع و شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که رو به افول برویم.

 

خزانه دار اتاق اصناف ایران هشدار داد: با تداوم نگرش سنتی ۸۰ درصد از جامعه صنفی در 10 سال آینده ورشکست می‌شود.

 

وی موضوع الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی را نیز در افول جامعه اصناف تاثیرگذار دانست و گفت: در پی افزایش هزینه‌های تولید، توزیع و فروش و همچنین نابودی بازار انحصاری و حذف تعرفه‌های گمرکی بتدریج اصناف بازار خود را از دست می‌دهند.

 

صدیقی‌علاء در ادامه با اشاره به گستردگی فروشگاه‌های اینترنتی تاکید کرد: همه واحدهای صنفی باید به سوی دنیای مجازی حرکت کنند؛ هم اکنون ضرورت در این است که فروشگاه‌های فیزیکی نیز برای بازاریابی و فروش در فضای مجازی اقدام کنند.

 

وی نبود برنامه‌ریزی بلندمدت را از ضعف‌های اساسی در نظام سیاستگذاری و تصمیم‌گیری ایران برشمرد و گفت: باید نیازسنجی دقیقی از وضع بازار کشورهای منطقه و همسایه به منظور تقویت تولید و صادرات کشور داشته باشیم.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016