با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 201

راه‌اندازی دفاتر خدمات بهداشتی اصناف

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 1157
دفاتر ارزیابی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهران راه‌اندازی شده و اصناف می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند.

دفاتر ارزیابی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهران راه‌اندازی شده و  اصناف می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، جلال‌الدین محمد شکریه نایب رئیس اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: به‌منظور نظارت دقیق‌تر بر فعالیت اتحادیه‌های صنفی و با توجه به ماده ۱۷ قانون نظام صنفی، دفاتر ارزیابی خدمات بهداشتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه‌اندازی شده و اصناف مرتبط می‌توانند در صورت تمایل در این طرح مشارکت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: واحدهای صنفی در امضای قرارداد و دریافت خدمات از دفاتر خدمات بهداشتی مختار بوده و در صورت تمایل می‌توانند اقدام به امضای قرارداد دریافت خدمات کنند.

 

شکریه ادامه داد: با تاسیس دفاتر ارزیابی از سوی وزارت بهداشت با همکاری اتاق اصناف ایران طرح اجرای برنامه ممیزی بهداشتی برای۲۰ اتحادیه به صورت پایلوت در تهران شروع به کار کرده و بر این اساس واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه‌ها می‌توانند در این طرح به صورت اختیاری مشارکت داشته باشند و فرم‌های خودارزیابی را در این دفاتر پر کنند.

 

شکریه اضافه کرد: این طرح به‌منظور رعایت دقیق‌تر اصول بهداشتی صورت خواهد گرفت و برای تسریع در امور بازرسی دفاتر سلامت توسط افراد متخصص و مورد تایید بهداشت و درمان در بازه زمانی مشخص از واحدهای صنفی بازدید خواهند کرد.

 

وی افزود: به‌منظور اجرای دقیق‌تر این طرح کارگروهی متشکل از دبیر کل و مشاور امور اجرایی اتاق اصناف ایران مسوول رسیدگی و نظارت بر اجرای طرح شده‌اند و این طرح به صورت پایلوت در ۲۰ اتحادیه صنفی در تهران انجام خواهد شد و پس از بررسی نقاط قوت و ضعف این طرح به کل کشور تعمیم خواهد یافت.

 

رضا کرمی، مشاور امور اجرایی اتاق اصناف ایران نیز درباره اجرای طرح بازدید دفاتر سلامت گفت: وزارت بهداشت و درمان در راستای اجرای ماده ۱۳ قانون بهداشت که شامل قانون مواد خوراکی و نوشیدنی‌ها می‌شود، آیین‌نامه‌ای را برای نظارت بیشتر در این حوزه تصویب کرده و این طرح با همکاری اتاق اصناف ایران و اتحادیه‌های صنفی انجام خواهد شد.

 

کرمی افزود: بر اساس این طرح واحدهای صنفی مشمول این طرح در صورت تمایل می‌توانند فرم خود اظهاری سلامت را پرکنند؛ در گذشته ماموران بازرسی بهداشت این کار انجام می‌دادند که با اجرای این مصوبه واحدهای صنفی به صورت مکانیزه و الکترونیکی فرم‌های سلامت را که مورد تایید کارشناسان بهداشتی قرار می‌گیرد را ارائه می کنند.

 

وی تصریح کرد: در این طرح علاوه‌بر بازدید از واحدهای صنفی، برای بهبود کیفیت واحدهای صنفی، مشاوره نیز صورت می‌گیرد و بازرسی‌های انجام گرفته بسیار دقیق و با انجام نمونه‌گیری از محصولات خوراکی است و دفاتر سلامت گزارش‌ها را به وزارت بهداشت ارائه می‌دهند.

 

مشاور امور اجرایی اتاق اصناف ایران تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ اتحادیه صنفی شامل تالارهای پذیرایی، مهمانپذیران، کبابی و حلیم، فروشندگان دل و جگر، طباخان، نانوایان، قنادی‌ها، آرایشگران، فروشندگان مواد لبنی، تهیه و توزیع گوشت گوسفندی و گاوی، مرغ و ماهی، چلوکباب و چلوخورش، رستوران و سلف سرویس، هتل و هتل آپارتمان‌ها و اغذیه فروشان به صورت پایلوت مشمول اجرای این طرح شده‌اند .

 

کرمی تاکید کرد: دوره‌های آموزشی برای آشنایی اتحادیه‌ها تا پایان بهمن ماه توسط مدیر طرح برای اتحادیه‌های مذکور برگزار خواهد شد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016