با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 200

اتاق اصناف گام بلندی برای توسعه صادرات برداشته است

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 865
تشکل‌های صنفی صاحبان حق هستند و باید راه را برای فعالیت‌های اقتصادی آنها باز کرد چون اصناف می‌توانند حضور گسترده‌ای را در بازارهای جهانی داشته باشند.

تشکل‌های صنفی صاحبان حق هستند و باید راه را برای فعالیت‌های اقتصادی آنها باز کرد چون اصناف می‌توانند حضور گسترده‌ای را در بازارهای جهانی داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در نشست مشترک روسای اتحادیه‌های سه‌گانه کفش‌های ماشینی تهران، تبریز و اصفهان که به دعوت اتاق اصناف ایران در تهران برگزار شد، اظهار داشت: اتاق صناف ایران تلاش خود را برای احقاق حق واحدهای صنفی خواهد داشت.

 

فاضلی با بیان اینکه اصناف اکنون با قدرت در بازارهای جهانی ظاهر شده اند، تصریح کرد: مسوولان اصناف را باور کرده‌اند و به یقین راه برای پیشرفت اصناف و حضور در عرصه‌های اقتصادی بازتر خواهد شد .

 

وی افزود: حضور گسترده و با قدرت اصناف در بازار سبب شده تا آنهایی که ناحق هستند احساس ناامنی کنند ضمن اینکه کار را باید به دست اهلش و مردم سپرد؛ اصناف صاحبان حق هستند و باید مشکلات و دغدغه‌هایشان را مرتفع کرد.

 

فاضلی با بیان اینکه امروز اصناف دارای برنامه و نقطه‌نظر هستند، ادامه داد: اتاق اصناف ایران گام بلندی را به سمت توسعه برداشته است. دستورالعمل معاون اول رئیس جمهوری برای گرفتن استعلام از اتاق اصناف ایران برای انجام سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها صادر شده و اکنون اگر قرار باشد کاری در حوزه اصناف صورت بگیرد باید از اتاق اصناف ایران استعلام شود.

 

وی تاکید کرد: به توانایی اتحادیه‌ها و صنعتگران اعتماد دارم و امیدوارم به زودی شاهد توسعه صنعت کفش ایران و به ثمر نشستن این صنعت در بازارهای جهانی باشیم و از اینکه می‌بینم افراد صنفی از توان بالایی فکری و علمی برخودار هستند، خوشحال می‌شوم.

 

فاضلی با بیان اینکه اصناف در حال گذر از مرحله سنتی به  سمت نوین‌سازی و استفاده از تکنولوژی روز هستند، گفت: بسیاری از اصناف کشور با علم تجارت آشنایی دارند که امیدواریم در صنعت کفش و چرم کشور با برنامه‌هایی که ایجاد شده و پتانسیلی که در صنعتگران این حرفه وجود دارد، شاهد پیشرفت‌های چشمگیری باشیم.

 

در ادامه رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران با بیان اینکه سیر اجرای تفاهم‌نامه بین اتحادیه‌های 3 گانه کفش‌های ماشینی تهران، تبریز و اصفهان سرعت خوبی داشته است، گفت: با همکاری‌های مفید 3 اتحادیه مذکور گام مهمی را برای ارتقای صنعت کفش کشور خواهیم داشت .

 

علی اژدرکش افزود: باید افزایش سهم تولید ناخالص ملی کشور از طریق صنایع بومی که ارزش افزوده بالایی دارند، بیشتر شود چون دانش و زیرساخت‌های تولید آنها در کشور مهیا شده و این وظیفه بر عهده ماست که در بالا بردن میزان تولید کشور نقش ایفا کنیم.

 

وی با بیان اینکه صنعت کفش در بیش از ۳۰ کشور جهان به عنوان صنایع اصلی آنها به حساب می‌آید، اظهار کرد: ایران نیز در تولید کفش از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است؛ می‌توان با طراحی و استفاده از شیوه‌های نوین و علم روز و ارتقاء کیفیت تولیدات، با ورود به بازارهای جهانی، سهم خود را از رقبا بگیریم و علاوه‌بر اتحادیه، برای کشور هم درآمدزایی ایجاد کنیم.

 

اژدرکش با بیان اینکه ورود به بازارهای جهانی و صادرات کار بسیار دشورای است، اضافه کرد: در حال حاضر 3 اتحادیه کفش در 3 استان متحد شده‌ایم و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت و از مسوولان نیز خواستار حمایت عملی از صنعت کفش هستیم چراکه تنها صحبت کردن و وعده دادن در پشت تریبون کار راحتی است و تولیدکنندگان کشور نیاز به حمایت همه جانبه دارند.

 

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تهران تصریح کرد: برای ورود به بازارهای جهانی ابتدا باید کمیته مشترک صادرات و واردات را تشکیل بدهیم ضمن اینکه حضور مستمر صنعت کفش ایران در نمایشگاههای بین‌المللی ضرورت دارد.

 

اژدرکش تصریح کرد: در حال حاضر نمایشگاه مسکو و ترکیه را در پیش‌رو داریم و این فرصت بسیار خوبی برای صنعت کفش ایران است که باید از این فرصت‌ها برای رسیدن به بازارهای هدف به نحو مطلوب استفاده شود.

 

وی تاکید کرد: کشور کرواسی نیز به‌عنوان یکی از بازارهای هدف است و برای ارزیابی این بازار قطعا در ابتدای سال جدید در ماه آوریل به این کشور سفر خواهیم داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه با جدیت باید به دنبال آموزش باشیم ، تصریح کرد: آماده‌سازی نیروهای انسانی برای حضور در نمایشگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ مساله‌ای که تا بحال نسبت به آن بی‌توجه بودیم و اینکه چطور سفارش بگیریم و به لحاظ استاندارد تولیدات و قیمت تمام شده به گونه ای عمل کنیم که رقیب را از میدان بیرون کنیم .

 

رئیس اتحادیه کفش‌های ماشینی تبریز نیز در ادامه جلسه با تاکید بر اینکه حرکت‌های خوبی برای توسعه کفش ایرانی صورت گرفته است، افزود: مساله آموزش از اهمیت بالایی برخودار است و پرداختن به ابعاد مختلف آموزشی باعث افزایش کیفیت کالا و ضامن صادرات خواهد بود .

 

علیرضا جباریان تاکید کرد: این مساله آنقدر اهمیت دارد که اتحادیه‌ها باید۱۰ درصد منابع درآمدی خود را به آموزش اختصاص بدهند و چرخه تولیدی را از سنتی به سمت مدرن و استفاده از تکنولوژی‌های روز حرکت دهند.

 

جباریان تصریح کرد: شهر تبریز برای آموزش واحدهای صنفی چرم و کفش پیشگام بوده و تاکنون ۷ استاد از ایتالیا و ۳ استاد از تهران دوره‌های آموزشی یک تا ۲۰ روزه را برگزار کرده است. این دوره‌های آموزشی نتیجه بسیار خوبی را داشته و به دنبال این هستیم تا این آموزش ها استمرار پیدا کند.

 

وی ادامه داد: از این پس آموزش‌ها باید وارد مرحله جدید شوند و بین 3 استان تهران، تبریز و اصفهان هماهنگی‌های لازم برای برگزاری کلاس‌های آموزشی انجام شود تا زمانی‌که اساتیدی از کشورهای خارجی می‌آیند، دوره‌های آموزشی به صورت همزمان برای 3 استان برگزار شود .

 

 

وی با بیان اینکه درحال حاضر به دلیل تعرفه بسیار بالایی که کشور ترکیه برای کالای کفش ایرانی در نظر گرفته تا نتوانیم به این کشور صادرات داشته باشیم، افزود: کشور ترکیه تعرفه ۷۵ درصدی را برای کفش ایرانی در نظر گرفته در حالی برای کفش چینی تعرفه ۵۰ درصدی ارائه داده و این به معنای آن است که از حضور ایران در بازارهای خودشان هراس دارند و می‌دانند که کیفیت کالای ایرانی قابلیت رقابت با کالای ترک و ایتالیا را دارد .

 

جباریان تصریح کرد: تاکنون بازار کشور کنیا را مورد ارزیابی قرار داده‌ایم و صادرات هم صورت گرفته که استقبال خوبی از مردم این کشور داشته‌ایم و باید به سمت بازارهای کشورهای آفریقایی برویم چرا که بازار این کشورها به دلیل اینکه کفش ترکیه و ایتالیا و چین حضور ندارد،  بازار بکری برای ایران خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: در استان آذربایجان غربی و شهر تبریز ۴۰۰ واحد صنفی فروشنده کفش برای فروش کفش ایرانی متحد شده‌اند که امیدواریم شاهد این اتفاق در استان های دیگر نیز باشیم.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016