با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 199

حدود 3 میلیون بازرسی از صنوف انجام شد

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 520
آمار بازرسی‌ها از صنوف سراسر کشور توسط بازرسان اتاق اصناف در ۱۰ ماه منتهی به پایان دی امسال در مجموع به ۲ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۲۰۰ فقره رسید.

آمار بازرسی‌ها از صنوف سراسر کشور توسط بازرسان اتاق اصناف در ۱۰ ماه منتهی به پایان دی امسال در مجموع به ۲ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۲۰۰ فقره رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از اتاق اصناف ایران، از این تعداد برای ۱۵۰ هزار و ۱۷۱ فقره با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۴۲۳ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال پرونده تشکیل شده است.

 

در دوره مورد گزارش تعداد  ۱۱۴ هزار و ۸ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که ۵۹ درصد در بخش کالا و ۴۱ درصد در بخش خدمات بود.

 

از مجموع شکایات دریافتی ۲۲ درصد به صورت حضوری، ۵۹ درصد تلفنی و ۱۹ درصد به صورت کتبی دریافت و پس از بررسی‌های معمول و ارزیابی کارشناسان تعداد ۱۰۹ هزار و ۵۸۴ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شده است.

 

از کل شکایات قابل پیگیری و ارسالی به ادارات و مراجع ذیربط برای برخورد قانونی ۱۶ درصد منجر به رضایت شاکی، ۳۳ درصد متخلف، ۳۴ درصد غیرمتخلف و ۱۷ درصد در دست بررسی است .

 

بر اساس گزارش معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، بیشترین تخلفات بوقوع پیوسته در بخش کالا مربوط به میوه و مرکبات، نان، تخم مرغ، گوشت مرغ، گوشت قرمز، قند و شکر و در بخش خدمات  مربوط به  درودگران و مبلسازان و قالیشویان و بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورتحساب است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016