با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 196

تصفیه‌خانه آب در شمال تهران افتتاح شد

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 823
تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای میگون و لواسان با حضور وزیر نیرو به‌طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر میگون به ظرفیت۷۵۰ مترمکعب در شبانه‌‌روز در 2 فاز برای جمعیت 8 هزار نفری پیش‌بینی شده است.

 

هم اکنون با جمعیت 4 هزار نفری میگون، فاز نخست این تصفیه‌خانه پاسخگوی نیازها خواهد بود و فاز دوم آن پس از اسکان جمعیتی لازم به بهره‌ برداری خواهد رسید.

 

فناوری به کار رفته در این تصفیه‌خانه، لجن فعال SRB و سامانه گندزدایی آن از طریق کلرزنی است. اجرای سیستم‌های لجن فعال در ایران قدمتی ۵۰ ساله دارد و از نخستین روش‌های پالایش زیستی مدرن در ایران بشمار می‌آید.

 

در شرایط فعلی حدود ۷۰۰ اشتراک به شبکه جمع‌آوری این تصفیه‌خانه وصل شده است. ورودی فعلی تصفیه‌خانه ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز است و خروجی آن وارد حوضه سد لتیان می‌شود.

 

این طرح که با اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده، در زمینی به مساحت نزدیک به ٣٠ هزار مترمربع احداث شده است. مطالعات طرح راه‌اندازی تصفیه‌خانه میگون در سال ١٣٨٢ آغاز شده است.

 

تصفیه‌خانه فاضلاب لواسان هم با ظرفیت ١٢ هزار مترمکعب در شبانه‌روز در زمینی به مساحت نزدیک به 4 هکتار واقع شده است.

 

فاضلاب شهری لواسان از طریق لوله‌هایی به قطرهای ۵۰۰ و ٧٠٠ میلیمتر به صورت ثقلی به تصفیه‌خانه لواسان منتقل و فاضلاب تصفیه‌ شده لواسان از محل تصفیه ‌با ١١٠ متر ارتفاع پمپاژ به ایستگاه پمپاژ «زردبند» برای آبیاری جنگل‌ها و مراتع گردنه «قوچک» منتقل می‌شود. فناوری این تصفیه‌ خانه از نوع لجن فعال - هوادهی ممتد و هزینه اجرای آن از محل اعتبارات عمرانی تامین شده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016