با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 195

متقاضیان بیمه بیکاری پلاسکو ۱۴۲۳ نفر شدند

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 752
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از مراجعه ۱۴۲۳ نفر از شاغلان ساختمان پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری تا شنبه گذشته خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از مراجعه ۱۴۲۳ نفر از شاغلان ساختمان پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری تا شنبه گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، حاتم شاکرمی در گفتگو با مهر با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام بیکاران ساختمان پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری گفت: تا شنبه گذشته یکهزار و ۴۲۳ نفر از افراد شاغل در ساختمان پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری به محل ثبت‌نام مراجعه کردند.

 

وی افزود: از تعداد کل مراجعان برای دریافت بیمه بیکاری، ۷۵۴ نفر دارای کد بیمه بودند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داشتند که به تناسب سوابق بیمه‌ای خود مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران ادامه داد: از تعداد یکهزار و ۴۲۳ متقاضی دریافت بیمه بیکاری حادثه پلاسکو، تعداد ۴۶۷ نفر بدون بیمه و ۱۹۱ نفر نیز دارای بیمه‌های خویش‌فرما و اختیاری هستند.

 

شاکرمی اضافه کرد: متاسفانه شایعاتی طرح می‌شود که افراد بدون بیمه یا دارای بیمه‌های اختیاری و خویش‌فرما از حمایت‌های بیمه بیکاری محروم هستند در صورتی که اگر با بررسی‌های انجام شده درستی گفتار آنها مبنی بر اشتغال در ساختمان پلاسکو محرز شود، این متقاضیان نیز به استناد مصوبه 6 بهمن هیأت دولت به مدت ۴ ماه بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه طبق آمار ارائه شده توسط اتاق اصناف، شاغلان ساختمان پلاسکو ۲۷۰۰ نفر تخمین زده می‌شود تصریح کرد: مشاهدات ما از سیر و فرآیند ثبت‌نام حاکی از آن است که تقریبا همه افراد دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی برای دریافت بیمه بیکاری مراجعه کردند و تعداد این افراد نسبت به آمار فعلی تغییر چندانی نخواهد کرد بلکه مابقی افرادی که هنوز مراجعه نکردند غالبا افراد بدون بیمه، شاغلان دارای بیمه خویش‌فرما یا بیمه اختیاری هستند.

 

وی درباره فرآیند معرفی متقاضیان به تامین اجتماعی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری گفت: در این مدت در پایان هر روز، آمار مراجعان، استخراج و متقاضیان از روز بعد بلافاصله به تامین اجتماعی معرفی می‌شوند و افرادی که دارای سابقه بیمه باشند برای افتتاح حساب به بانک معرفی خواهند شد.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران درباره برقراری بیمه بیکاری دیگر متقاضیان (فاقد بیمه، بیمه اختیاری، بیمه خویش فرما) نیز گفت: فهرست کسبه شاغل در ساختمان پلاسکو را از اتاق اصناف دریافت کردیم و این متقاضیان در اسرع وقت با این فهرست تطبیق داده می‌شوند؛ در صورت احراز صحت گفتار آنها، این افراد نیز به تامین اجتماعی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری معرفی خواهند شد.

 

شاکرمی ادامه داد: سیر مراجعه شاغلان ساختمان پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری به حالت عادی برگشته و از حجم ترافیک مراجعان که در روزهای نخستین شاهد آن بودیم، کاسته شده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016