با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 192

دادستان کل کشور/چرا سازمان اموال تملیکی باید کالای قاچاق بفروشد؟

تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 , بازدید: 834
معنی ندارد سازمانی به‌عنوان سازمان اموال تملیکی بخواهد از محل فروش کالاهای قاچاق برای خودش درآمدزایی کند. در حالی که این درآمد نیست و زهری است که اقتصاد کشور را از پا درخواهد آورد.

معنی ندارد سازمانی به‌عنوان سازمان اموال تملیکی بخواهد از محل فروش کالاهای قاچاق برای خودش درآمدزایی کند. در حالی که این درآمد نیست و زهری است که اقتصاد کشور را از پا درخواهد آورد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر لزوم امحای نیروهای قاچاق اظهار داشت: مقام معظم رهبری 2 بار تاکید داشتند کالاهای قاچاق مکشوفه نابود شده و آتش زده شود که البته تنها یکی، 2 بار به صورت نمادین تعداد معدودی کالای قاچاق آتش زده شد ولی این امر تعطیل شد. این در حالی است که امحای کالاهای قاچاق و آتش زدن آنها دستور اکید مقام معظم رهبری بوده و باید مسوولان امر به این پرسش پاسخ دهند که چرا دستور مقام معظم رهبری به عنوان یک سیاست قابل توجه روی زمین مانده است؟

 

منتظری ادامه داد: ما از دولت و مجلس تقاضا داریم در صورت نقص قوانین در اجرای این سیاست، کمبودها را از طریق لایحه یا تقدیم طرح جبران کند، چه تا زمانی که کالاهای قاچاق مکشوفه به صورت قطعی در مسیر نابودی قرار نگیرند، قاچاقچیان امیدوار به ترخیص این کالاها خواهند بود.

 

وی با تاکید بر اینکه قاچاق کالا در کشور علاوه‌بر ضرر اقتصادی باعث آسیب زدن به بازار کار نیز می‌شود، افزود: عقل و منطق نیز اجازه می‌دهد حتی اگر در مقطعی معدوم کردن کالاهای قاچاق ضربه کوچکی به کشور وارد می‌کند ولی در بلندمدت به سود کشور خاتمه می‌یابد، اقدام به معدوم کردن کالاهای قاچاق کنیم. بنابراین باید قوانین به شکلی تدوین شوند که همه دستگاه‌های مسوول موظف شوند در اولین فرصت کالاهای قاچاق مکشوفه را نابود کنند.

منتظری با تاکید بر افزایش ریسک قاچاق در کشور، به انتقاد از سازمان اموال تملیکی پرداخت و افزود: متاسفانه ممکن است بعضی دستگاه‌ها به دنبال منافعی باشند که این منافع با معدوم کردن کالاهای قاچاق مکشوفه به خطر افتند و از این رو ممکن است همکاری لازم را نداشته و یا در این مسیر سنگ‌اندازی کنند.

 

وی ادامه داد: معنی ندارد سازمانی به‌عنوان سازمان اموال تملیکی بخواهد از محل فروش کالاهای قاچاق برای خودش درآمدزایی کند. در حالی که این درآمد نیست و زهری است که اقتصاد کشور را از پا درخواهد آورد.

 

وی با اشاره به سخنان رئیس سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: ایشان می‌گویند ما این‌قدر کالای قاچاق در انبارها داریم که انبارهایمان کاملا پر شده؛ خب این سخنان چه معنایی دارد.

 

منتظری اضافه کرد: من زمانی به فرمانده ناجا گفتم باید تلاش کنیم سیاست‌های راهبردی مقام معظم رهبری مبنی بر نابودی کالاهای قاچاق را پیگیری کنیم و تنها به یکی، 2 مورد امحای نمادین بسنده نکنیم و ایشان نیز موضوعاتی را مطرح کردند.

 

دادستان کل کشور با تاکید بر لزوم تعامل دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ما در ساختار جدید دادگستری، اداره‌ای برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش‌بینی کردیم که زیرمجموعه معاونت اقتصادی دادستان کل کشور است و به‌‌رغم تکمیل شدن ساختار اداری آن آمادگی کامل داریم هر مشکلی در بخش قضایی در امر این مبارزه وجود داشته باشد را حل کنیم.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016