با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 179

آغاز ایمن‌سازی مراکز تجاری بازار تهران

تاریخ انتشار: 16 بهمن 1395 , بازدید: 422
بازار تهران با عمری بیش از 200 سال و تردد روزانه بیش از یک میلیون نفر از بافت‌های فرسوده تهران است. این بازار پس از تشکیل ستاد ایمن‌سازی واحدهای صنفی و تجاری در اتاق اصناف به‌عنوان اولین نقطه حادثه‌خیز مورد بازدید قرار گرفت.

بازار تهران با عمری بیش از 200 سال و تردد روزانه بیش از یک میلیون نفر از بافت‌های فرسوده تهران است. این بازار پس از تشکیل ستاد ایمن‌سازی واحدهای صنفی و تجاری در اتاق اصناف به‌عنوان اولین نقطه حادثه‌خیز مورد بازدید قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از صدا وسیما، عبدالله اسفندیاری مسوول هیات امنای مراکز بازار بزرگ تهران در این بازدید با اشاره به اعلام خطرات موجود در بازار بزرگ به سازمان شهرداری، آتش نشانی و اداره برق گفت: تاکنون اقدامی برای کمک به این مرکز انجام نشده است.

 

اسفندیاری با اشاره به ارسال اخطار به کسبه بازار درباره ایمن‌سازی واحدهای تجاری ادامه داد: تا زمانی که مسوولان حمایت لازم را نداشته باشند کسبه با ما همکاری نخواهند کرد.

 

بازار تهران یکی از مراکز پررفت و آمد پایتخت است که با راهروهای باریک و سد معبرهای زیاد واحدهای صنفی و سیستم‌های برق بدون محافظ، امکان حادثه را افزایش داده و از سوی دیگر دسترسی را غیرممکن کرده است.

 

احمد کریمی اصفهانی، رئیس جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای ساماندهی بازار پیش از بروز حادثه اظهار داشت: در صورت اجرای طرح تجمیع بافت‌های فرسوده در بازار می‌توان آن را مدیریت کرد.

 

وی با اشاره به بی‌توجهی مسوولان به این بخش ادامه داد : قانون سد معبر باید به خوبی در بازار اجرا شود.

 

خسرو ابراهیمی، عضو هیات رییسه اتاق اصناف تهران نیز با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی مراکز تجاری از فعالیت‌های اتاق اصناف برای ساماندهی مراکز تجاری خبر داد و گفت: در حال بررسی آسیب‌ها و برنامه‌ریزی با سازمانهای مربوطه هستیم.

 

وی با اشاره به سرعت گرفتن اجرای برنامه‌های این ستاد از یک هفته گذشته تاکنون تصریح کرد: امیدواریم با کارهای پیش‌بینی شده حداقل ایمنی در مراکز بحرانی انجام شود.

 

گفتنی است بیش ازیک سوم مراکز تجاری کشور ناایمن هستند که باید قبل از اتفاق و حادثه دوباره و ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر: ایمن‌سازی شوند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016