با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 178

شروط دریافت وام ٤٠ میلیونی مسکن مهر چیست؟

تاریخ انتشار: 16 بهمن 1395 , بازدید: 1425
مدیر عامل بانک مسکن با بیان آخرین گزارش از تامین مالی مسکن مهر، شروط امکان استفاده از افزایش وام این پروژه به ٤٠ میلیون تومان را اعلام کرد.

مدیر عامل بانک مسکن با بیان آخرین گزارش از تامین مالی مسکن مهر، شروط امکان استفاده از افزایش وام این پروژه به ٤٠ میلیون تومان را اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران به نقل از ایسنا، شورای پول و اعتبار در نیمه دی امسال به‌منظور پیشبرد مسکن مهر و اتمام واحدهای نیمه‌تمام، سقف وام آن را از ٣٠ به ٤٠ میلیون تومان افزایش داد.

 

آن‌طور که محمدهاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن امروز گفت، افزایش ١٠ میلیونی این تسهیلات در پایان هفته گذشته ابلاغ شده و از 16 بهمن در شعب این بانک قابل اجراست.

 

بت شکن پرداخت وام ٤٠ میلیونی مسکن مهر را مشروط دانست و توضیح داد: این تسهیلات به واحدهای در حال تکمیل تعلق می‌گیرد، ضمن اینکه این واحدها فروش نرفته و پروژه فعال باشد. همچنین تشخیص پرداخت با بانک مسکن خواهد بود.

 

بت شکن برآورد پرداخت وام ٤٠ میلیونی را برای حدود ٣٩٠ هزار واحد در کل کشور عنوان کرد.

 

مدیر عامل بانک مسکن همچنین اعلام کرد تاکنون بیش از ٥٠ هزار میلیارد تومان بابت تکمیل مسکن مهر تامین مالی انجام شده که تا 2 میلیون و ٣٥٠ هزار واحد را در برمی‌گیرد. در عین حال که یک میلیون و ٧٠٠ هزار واحد نیز تحویل و فروش اقساطی شد. در مجموع برای فروش اقساطی تا ٣٧ هزار میلیارد تومان تامین مالی شده است.

 

وی در اشاره ای که به میزان معوقات بانک مسکن داشت، عنوان کرد همواره کمترین معوقات به بانک مسکن اختصاص دارد چراکه مخاطب آن احاد جامعه و تسهیلات خرد است که امکان برگشت آن بسیار بالاست اما در این بین از حدود ٥٨٠٠ میلیارد معوقات بانکی، ٢١٠٠ میلیارد تومان در بخش مسکن مهر ثبت شده است.

 

وی در ادامه گفت با توجه به شرایط موجود و اینکه به تازگی نرخ سود در صندوق پس‌انداز تک‌رقمی شده و همچنین سقف آن تا ۱۶۰ میلیون  تومان افزایش داشته است، فعلا شرایطی برای افزایش سهم و یا کاهش سود نداریم و پیش‌بینی‌ای در این‌باره نیست.

 

وی ادامه داد: با این حال برنامه‌هایی را برای وام‌های مسکن به بانک مرکزی پیشنهاد داده‌ایم که باید منتظر آن باشیم. بت‌شکن همچنین درباره کاهش سود وام مسکن عنوان کرد در این‌باره کاهش سود سپرده و همچنین سود تسهیلات که رایج در شبکه بانکی است می‌تواند عاملی برای رونق در بخش مسکن و تسهیلات آن نیز باشد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016