با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 172

همه آسانسورها تهران شناسنامه می‌گیرند

تاریخ انتشار: 15 بهمن 1395 , بازدید: 1365
همه آسانسورهای شهر تهران از سوی واحدهای صنفی خدمات فنی، نصب، تعمیر و نگهداری آسانسور اتحادیه صنف آسانسور شناسنامه‌دار می‌شوند.

همه آسانسورهای شهر تهران از سوی واحدهای صنفی خدمات فنی، نصب، تعمیر و نگهداری آسانسور اتحادیه صنف آسانسور شناسنامه‌دار می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و الکترومکانیکی تهران، سیدمهدی طباطبایی، دبیر اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران با بیان این مطلب در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر اظهار داشت: همه آسانسورهای پایتخت شناسنامه‌دار می‌شوند که هزینه آن به عهده شرکت‌های نصاب است.

 

طباطبایی افزود: آسانسورهایی که از سال 1382 به این طرف نصب شده‌اند، استاندارد هستند و بیشتر مشکل آسانسورها به پیش از این تاریخ برمی‌گردد.

 

وی ادامه داد: شرکت‌های پروانه‌دار مجاز قرار است استانداردسازی آسانسورها را انجام دهند.

 

وی درباره شناسنامه آسانسور تصریح کرد: شناسنامه آسانسور دارای هولوگرام معتبر اتحادیه است که چنانچه مخدوش شود، باطل می‌شود.

 

طباطبایی خاطرنشان کرد: برای همه آسانسورها شناسنامه صادر می‌شود که برای صدور آن، ابتدا آسانسورها بازدید و اطلاعات فنی و مالکیتی آنها به دست می‌آید و برگه شناسنامه تکمیل می‌شود.

 

به‌گفته وی چنانچه آسانسوری دارای ایراد فنی بود در شناسنامه ثبت و همچنین به اطلاع مالک یا مدیر ساختمان نیز می‌رسد تا نسبت به رفع آن اقدام کند.

 

طباطبایی ادامه داد: پس از صدور شناسنامه، برچسب فنی جلوی درب ورودی آسانسور نصب می‌شود که قابلیت خوانش آن به وسیله QR-code وجود دارد و استفاده‌کنندگان از آسانسور می‌توانند با گوشی موبایل خود آن را مشاهده کنند تا در صورت داشتن نقص فنی، به هشدار داده شده توجه کنند.

 

عضو هیأت مدیره اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران اضافه کرد: اطلاعات این برچسب مربوط به بیمه، استاندارد و بازرسی ادواری آسانسور است و مردم باید قبل از سوار شدن به این برچسب توجه کنند.

 

وی افزود:  در صورت نگهداری نادرست و بازرسی نکردن سالانه، هرگونه بروز مشکل بر عهده مالکان و مدیران ساختمان است.

 

وی یادآور شد: دریافت شناسنامه به شرکت‌ها و افراد دارای پروانه کسب از اتحادیه صنف آسانسور تعلق می‌گیرد و فقط برای این دسته از تعمیرکاران مجاز شناسنامه صادر می‌شود.

 

طباطبایی با بیان اینکه قصد داریم آسانسورهای نصب شده در محله‌های مختلف تهران را شناسایی کنیم، گفت: نگهداری آسانسور گران نیست و هزینه نگهداری آن برای هر طبقه بالغ بر 20 هزار تومان است که این میزان برای یک ساختمان 5 طبقه، 100 هزار تومان می‌شود.

 

وی بازرسی آسانسور را وظیفه سازمان ملی استاندارد دانست و افزود: آسانسور اگر به موقع تعمیر و نگهداری نشود، هزینه‌های تعمیر آن افزایش خواهد داشت.

 

در ادامه این گفت‌وگو، ایرج نیازی رئیس سندیکای صنایع آسانسور نیز استاندارد کردن آسانسورها را وظیفه سازمان ملی استاندارد برشمرد و گفت: مدیران ساختمان باید از سرویس‌کاران و نصابان مجاز دارای پروانه کسب از اتحادیه برای تعمیرات آسانسور استفاده کنند.

 

نیازی افزود: کار شناسنامه‌دار کردن آسانسورها از سوی اتحادیه صنف آسانسور تهران آغاز شده و ما هم در اجرای این طرح با اتحادیه همسو و هماهنگ هستیم.

 

به‌گفته وی در حال حاضر آسانسورهایی که استاندارد هستند، بیمه مسوولیت هم دارند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016