با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 170

کسبه پلاسکو چند تومان به نور اجاره می‌دهند؟

تاریخ انتشار: 13 بهمن 1395 , بازدید: 860
کسبه پلاسکو از روز پنجشنبه 14 بهمن‌ماه می‌توانند با شرایطی آسان و مناسب در مجتمع تجاری نور مستقر شوند.

کسبه پلاسکو از روز پنجشنبه 14 بهمن‌ماه می‌توانند با شرایطی آسان و مناسب در مجتمع تجاری نور مستقر شوند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران این واحدها 4 ماه نخست برای آن‌ها رایگان بوده و پس از آن ماهانه ۴۵ هزار تومان اجاره به ازای هر مترمربع واحد تجاری می‌پردازند.

 

علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران در این‌باره به ایسنا اظهار داشت: یک مشکل کوچک درباره جزئیات واگذاری واحدهای تجاری نور بین مالک و بنیاد مستضعفان باقیمانده که به زودی حل می‌شود و کسبه می‌توانند از پنجشنبه 14 بهمن‌ماه در واحدهای مجتمع تجاری نور مستقر شوند.

 

فاضلی درباره جزئیات واگذاری این واحدها به کسبه ساختمان پلاسکو افزود: استقرار کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو بستگی به اتحادیه‌های مرتبط و چگونگی شناسایی و احراز هویت آنها دارد؛ چراکه در وهله نخست باید هویت این واحدها از سوی اتحادیه‌های مرتبط و فعال در پلاسکو، مورد شناسایی قرار گیرد و از سوی اتاق اصناف معرفی شوند.

 

رییس اتاق اصناف در پاسخ به اینکه شرایط استقرار کسبه چگونه است و آیا کاسبان پلاسکو می‌توانند به اندازه‌ای که پیش از این مغازه داشته‌اند از مجتمع نور استفاده کنند؟ گفت: در پلاسکو واحدهای ۲۷۰ متری نیز وجود داشت اما در مجتمع نور چنین مساحت‌هایی وجود ندارد اما اتحادیه‌ها بسته به ظرفیت و پتانسیلی که در مجتمع نور وجود دارد و متراژ واحدهایی که کسبه ساختمان پلاسکو داشته‌اند، اعلام و مشخص می‌کنند که پلاسکونشینان در کدام واحدها و با چه مساحتی مستقر شوند.

 

فاضلی افزود: شرایط به گونه‌ای است که 4 ماه نخست برای کسبه پلاسکو رایگان بوده و بنیاد مستضعفان آن را تقبل کرده است. پس از 4 ماه، واحدهای مستقر از طریق اتحادیه‌های خود با مجتمع نور قرارداد امضا می‌کنند که با توافقات خوبی که انجام شده به ازای هر مترمربع ۴۵ هزار تومان پرداخت می‌کنند که قیمت بسیار مناسبی در راستای حمایت از کسبه آسیب‌دیده است.

 

وی با بیان اینکه توافقات برای اجاره به شرط تملیک متفاوت بوده و بستگی به مذاکرات اتحادیه‌ها دارد، تصریح کرد: برای ساماندهی وضع کسبه پلاسکو نیز در جهت دریافت مدارک شناسایی شخصی و حقوقی و همچنین اسناد مالی با دستگاه‌های مختلفی صحبت شد که با معرفی از سوی اتحادیه‌ها انجام خواهد شد.

 

رییس اتاق اصناف در ادمه با بیان اینکه هیچ نگرانی بابت پوشاک و تولید و عرضه آن برای شب عید وجود ندارد، تصریح کرد: ۳۰۰ واحد در پلاسکو واحدهایشان به صورت کامل از بین رفته و مابقی آنها به‌دلیل ایمن نبودن واحدشان در پلاسکو باید به نور بیایند که اجناس آنها هیچ خسارتی ندیده اما فعلا حق ورود به منطقه را ندارند، چراکه از استحکام لازم برخوردار نیست و کاسبانی که آسیب دیده‌اند نیز در حدی نیست که به حساب بیاید چه رسد به اینکه بخواهد به بازار پوشاک آسیب برساند.

 

فاضلی با انتقاد از برخی رسانه‌ها برای دادن آدرس غلط در زمینه پوشاک و اینکه برای شب عید با مشکل روبه‌رو خواهیم شد یا خیر؟ گفت: گرچه این واحدهای آسیب‌دیده، تولیدشان در سطح محدودی بوده و نمی‌تواند خللی در تولید و بازار پوشاک ایجاد کند اما برای آسیب‌دیدگان تسهیلات مناسبی تعریف شده که می‌توان به بخشودگی‌های سود و جرایم بانکی، استمهال 2 ساله برای بازپرداخت تسهیلات، بخشودگی‌های دیرکرد بیمه، بخشودگی مالیات آنها تا سال ۱۳۹4 و دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان با مهلت بازپرداخت 4 ساله اشاره کرد.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016