با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 168

تدوین مقررات دولتی با نظر بخش خصوصی

تاریخ انتشار: 13 بهمن 1395 , بازدید: 853
بخشنامه الزام دریافت نظرات بخش خصوصی پیش از تدوین مقررات دولتی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

بخشنامه الزام دریافت نظرات بخش خصوصی پیش از تدوین مقررات دولتی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از اتاق بازرگانی ایران، با ابلاغ بخشنامه الزام دریافت نظرات بخش خصوصی پیش از تدوین مقررات دولتی توسط معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به دستگاه‌های اجرایی دولت، بخش عمده‌ای از مشکلات فعالان بخش خصوصی با مقررات دولتی مخل تولید و سرمایه‌گذاری، رفع خواهد شد.

 

پیرو مصوبات اخیر کمیته ماده 76 در راستای اجرای مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار مصوب 1390 بخشنامه‌ای از سوی معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

 

بر اساس بخشنامه مذکور، دستگاه‌های اجرایی فوق مکلف‌اند در تدوین یا اصلاح بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی و در ارائه پیشنهاد برای تصویب مقررات دولتی، نظر تشکل‌های غیردولتی نظیر اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، تعاون، اصناف و تشکل‌های کارفرمایی و کارگری را دریافت کرده و مورد توجه قرار دهند.

 

دفتر هیأت دولت و کمیسیون‌های دولت نیز در فرآیند بررسی پیشنهادهای مربوط، ضمن کسب نظر کتبی تشکل‌های مربوط، باید در صورت لزوم از نماینده آنها برای شرکت در جلسات دعوت کند.

 

بدین ترتیب و با اجرای صحیح این بخشنامه، بخش عمده‌ای از مشکلات فعالان بخش خصوصی با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های اجرایی دولتی، که پس از تصویب، مخل تولید و سرمایه‌گذاری می‌شوند، رفع خواهد شد.

 

فعالان اقتصادی بخش خصوصی طبق مواد قانون و بخشنامه حاضر، می‌توانند پیش از تصویب مقررات دولتی، نظرات خود را به دستگاه مجری اعلام کنند. دستگاه‌های اجرایی دولت نیز مکلف هستند، تا نظرات فعالان بخش خصوصی را مورد توجه قرار دهند.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016