با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 166

۱۳۷۰ کارگر پلاسکو در صف بیمه بیکاری

تاریخ انتشار: 13 بهمن 1395 , بازدید: 946
تعدد 1370 کارگر بیکار شده پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند که اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان برای پرداخت بیمه بیکاری به این افراد اختصاص داده شده است.

تعدد 1370 کارگر بیکار شده پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند که اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان برای پرداخت بیمه بیکاری به این افراد اختصاص داده شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، حاتم شاکرمی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره آخرین وضعیت ثبت نام کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو به مهر گفت: ثبت‌نام برای برقراری بیمه بیکاری برای کارگران ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه تا سه‌شنبه ۱۳۷۰ نفر از کارگران این مجمتع برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد ۷۴۵ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند که با استفاده از ظرفیت‌های قانون بیمه بیکاری به تناسب سابقه خود از مزایای مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

 

وی ادامه داد: از تعداد ۱۳۷۰ کارگری که تاکنون در شعبه ۲۶ تامین اجتماعی ثبت‌نام کرده‌اند، ۴۴۰ نفر فاقد بیمه هستند که بر اساس مصوبه ۶ بهمن ماه هیأت دولت، به مدت ۴ ماه مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران افزود: علاوه‌بر این حدود ۱۸۰ نفر نیز دارای بیمه اختیاری و خویش‌فرما هستند که این افراد نیز مانند افراد فاقد بیمه می‌توانند به مدت ۴ ماه بیمه بیکاری دریافت کنند.

 

شاکرمی در پاسخ به اینکه چه میزان اعتبار برای پرداخت بیمه بیکاریکارگران پلاسکو در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۰ میلیارد تومان از محل مصوبه هیأت دولت برای پرداخت بیمه بیکاری این کارگران در نظر گرفته شده است.

 

به‌گفته وی بر اساس آماری که اتاق اصناف به آن اداره کل ارائه کرده، مجموعه کارگران و کارفرمایان ساختمان پلاسکو حدود ۲۷۰۰ نفر است.

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016