با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 134

تصمیمات وزارت صنعت برای پلاسکو/ استقرار فوری واحدهای صنفی

تاریخ انتشار: 6 بهمن 1395 , بازدید: 1013
وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کمک به کسبه واحدهای صنفی پلاسکو، 7 تصمیم و اجرایی گرفت.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت از گرفتن 7 تصمیم به‌منظور پیگیری وضعیت واحدهای صنفی پلاسکو خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، افسانه محرابی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیر خسارات وارده به تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان پوشاک پلاسکو پس از فروریختن این ساختمان است، اظهار داشت: پلاسکو حلقه بسیار مهمی بین تولیدکنندگان داخلی و توزیع‌کنندگان پوشاک بوده تا در نهایت محصولات مربوطه به خرده‌فروشی‌ها منتقل شوند.بنابراین تسهیل و تسریع در امر احیاء این مجموعه بسیار ضروری است تا چرخه تولید داخلی پوشاک فعالیت خود را در این مجموعه دوباره آغاز کند.

 

محرابی با بیان اینکه جلسه‌ای به همین منظور در وزارت صنعت، معدن و تجارت به دستور و با حضور وزیر، مسوولان اتاق اصناف، معاونت‌های اقتصادی، بازرگانی، حقوقی و توسعه مدیریت و منابع امور استان‌های وزارتخانه، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران تشکیل شد، ادامه داد: در این جلسه کارگروهی معرفی شد که تصمیمات گرفته شده در جلسه مربوطه را پیگیری کند.

 

محرابی تاکید کرد که با توجه به گستردگی این حادثه تصمیمات و اقداماتی که باید صورت پذیرد، فرادستگاهی است و تنها به یک سازمان و وزارتخانه مربوط نمی‌شود.

 

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تصمیمات مربوطه، اعلام کرد: این جلسه با 7 تصمیم همراه بود که در این‌باره می‌توان به استقرار هرچه سریع‌تر واحدهای صنفی خسارت‌دیده اشاره کرد و قرار شد کارگروه مذکور نسبت به شناسایی محل مناسب برای استقرار واحدها اقدام کند.

 

محرابی ادامه داد: دومین مساله، هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به برقراری بیمه بیکاری شاغلان واحدهای صنفی پلاسکو تا زمان اشتغال دوباره آنها بود.

 

سومین تصمیم مربوط به تعهدات مالی(دیون و مطالبات) واحدهای صنفی پلاسکو است. در این راستا قرار شد با تعامل لازم با ارگان‌های ذی‌ربط نسبت به پرداخت همه بدهی‌های واحدهای یاد شده به بانک‌ها، سازمان امور مالیاتی، شهرداری و شرکت‌های بیمه‌ای هماهنگی صورت گرفته و به مدت مشخص استمهال شود.

 

محرابی با اشاره به این‌که جبران خسارت‌های جاری به واحدهای صنفی از دیگر تصمیمات گرفته شده بود، عنوان کرد: قرار شد ضمن هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه و معرفی‌نامه از اتحادیه ذی‌ربط در قبال اخذ چک یا سفته، تسهیلات پرداخت شود.

 

محرابی ادامه داد: پنجمین تصمیم مهم مربوط به این بود که واحدهای دریافت‌کننده تسهیلات فوق نسبت به بیمه کردن (بیمه آتش‌سوزی) کالاهای خود ظرف مدت یکسال پس از دریافت تسهیلات اقدام کنند.

 

وی به دیگر موضوع عنوان شده در این جلسه اشاره و بیان کرد: تصمیم بر این شد که بنیاد مستضعفان با همکاری شهرداری به مدت حداکثر 2 سال نسبت به بازسازی و نوسازی پلاسکو و تحویل فضاهای مشابه اقدام لازم را به عمل آورند و گزارش مربوطه را به هیات دولت ارائه کنند.

 

وی درباره هفتمین تصمیم خاطر نشان کرد: قرار بر این شد تا اتاق اصناف ایران با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به رعایت ضوابط و استانداردهای لازم ایمنی دیگر ساختمان‌های مشابه در کلانشهر تهران و دیگر استان‌ها اقدام فوری به عمل آورند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016