با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 132

پرداخت 4 ماه حقوق و مزایا به کارگران غیربیمه‌ای پلاسکو

تاریخ انتشار: 6 بهمن 1395 , بازدید: 1293
به کارگران غیربیمه‌ای پلاسکو، ۴ ماه حقوق و مزایا شامل حقوق و مزایای ماه‌های دی، بهمن، اسفند و فروردین ۹۶ پرداخت می‌شود.

به کارگران غیربیمه‌ای پلاسکو، ۴ ماه حقوق و مزایا شامل حقوق و مزایای ماه‌های دی، بهمن، اسفند و فروردین ۹۶ پرداخت می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با مهر درباره آخرین تصمیم‌گیری‌ها درباره کسبه ساختمان پلاسکو، گفت: 3 مکان برای استقرار آنها در نظرگرفته شده که 2 محل فروشگاه قدس مولوی و میدان خراسان مشخص شده تا با اولویت در اختیار کسبه قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه در حال تهیه گزارش از این 2 محل هستیم تا به دولت ارائه کنیم، افزود: این گزارش در کارگروه دولت و دفتر معاون اجرایی رییس جمهوری ارائه می شود تا پس از تصویب در این کارگروه به اجرا برسد.

 

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: تا آنجا که می‌دانیم این 2 مکان یک‌ماه برای آماده‌سازی زمان نیاز دارند زیرا مدت زیادی است در این مکان‌ها فعالیت مفیدی انجام نمی‌گرفته و خیلی از وسایل باید باسازی شود. ضمن آنکه می‌توان ۴۰۰ واحد را در این 2 محل، ساماندهی کرد و اگر نیاز باشد بازهم محل دیگری برای آنها در نظرگرفته می‌شود.

 

فاضلی با بیان اینکه باید بررسی شود که آیا می‌توان در کمتر از 2 هفته این 2 محل را آماده سازی کرد یا نه، اظهار داشت: اینکه با اولویت باید در اختیار کسبه قرار بگیرد و در چه زمانبندی می‌توان این کار را انجام داد نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

وی همچنین به بخش دیگری از پیشنهادات مطرح در کارگروه دولت اشاره کرد و گفت: موضوع مالیات، بیمه و کمک مالی به‌ویژه پرداخت تسهیلات به کسبه از دیگر موضوعاتی است که پیش‌بینی شده است؛ پیشنهاد ما اعطای تسهیلات در قالب وام ۵ ساله با بهره ۱۰ درصد است.

 

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه گفته شده ابتدا باید کسبه در مکانی مستقر شوند و پس از آن، وام بانکی را دریافت کنند، اظهار داشت: فردا پنجشنبه به جمع‌بندی در این‌باره می‌رسیم.

 

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: یک میلیون و 100 هزار تومان به مدت 4 ماه به کارگران بیمه نشده ساختمان پلاسکو توسط سازمان تأمین اجتماعی حقوق بیکاری پرداخت می‌شود.

 

فاضلی با اعلام اینکه همه پیشنهادات نیاز به مصوبه هیات وزیران دارد، افزود: امیدواریم با اجرای این راهکارها بتوانیم واحدهای صنفی پلاسکو را فعال کنیم و کارگران هم به کار خود بازگردند. البته بخشی از این کارگرها بیمه نبودند که برای آنها هم تسهیلاتی در نظرگرفتیم.

 

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان اعلام کرده در مدت 2 سال ساختمان پلاسکو را می‌سازد، افزود: به هر حال کسبه، مستأجر بنیاد مستضعان بودند و این بنیاد برای اسکان 2 ساله آنها این 2 مکان را در نظرگرفته است.

 

 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016