با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 128

ستاد بازرسی استانداردهای ایمنی واحدهای صنفی تشکیل شد

تاریخ انتشار: 5 بهمن 1395 , بازدید: 1075
اجلاس اتاق اصناف تهران با حضور روسای اتحادیه‌های صنفی در حالی برگزار شد که محور بحث‌ها سانحه ساختمان پلاسکو بود.

اجلاس اتاق اصناف تهران با حضور روسای اتحادیه‌های صنفی در حالی برگزار شد که محور بحث‌ها سانحه ساختمان پلاسکو بود.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از پایگاه خبری اتاق اصناف ایران، در این اجلاس علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران با تسلیت به خانواده‌های حادثه‌دیدگان این واقعه ناگوار و تلخ تصریح کرد: وضع بیشتر ساختمان‌ها در کلانشهرها به‌ویژه در پایتخت دست کمی از وضع ساختمان پلاسکو از لحاظ کمبود امنیت ندارد و اینکه گناه این مسأله به پای مسوولان و صنوف نوشته شود اصلا عادلانه نیست اما در حق اصناف واقعا بی‌انصافی شده است.

 

فاضلی در ادامه افزود: اشکالات اصناف حقوقی است اما با وجود همه مشکلات نمی‌توان گفت که پلاسکو ظرف مدت 3 ساعت چگونه فرو ریخت؛ در این حادثه تلخ عزیزان زیادی جان باختند و ایثارگران آتش‌نشانی، زبان را از تقدیر و تشکر در این زمینه قاصر ساخته‌اند.

 

رئیس اتاق اصناف افزود: از روسای اتحادیه‌های صنف پوشاک، پیراهن‌دوزان، کشباف و کفاشان دست‌دوز قدردانی و تشکر می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه تهران شهر امنی نیست، تصریح کرد: همه ما این موضوع را می‌دانیم و مشغول کسب‌وکار هستیم اما در واقع به لحاظ ایمنی امنیت نداریم .

 

رییس اتاق اصناف ایران از تشکیل ستاد بازرسی استانداردهای ایمنی واحدهای صنفی در کشور به ریاست، رئیس اتاق اصناف ایران خبرداد و گفت: در هراستان این ستاد تشکیل خواهد شد و در تهران نیز مسوولیت این ستاد با خسرو ابراهیمی‌نیا، عضو هیأت رییسه اتاق اصناف خواهد بود.

 

شهرداری سلیقه‌ای عمل می‌کند

 

 

در ادامه حجت خلیل‌ارجمندی، رئیس اتحادیه فروشندگان مواد شیمیایی در این اجلاس گفت: چندین سال است که در طرح انتقال از شهر قرار داریم. متاسفانه طرح‌هایی که برای اتحادیه‌ها در نظر گرفته می‌شود هیچکدام به اطلاع اتحادیه نمی‌رسد

 

وی افزود: در بسییاری موارد از کسبه بازار برای اجرای طرح‌های شهرداری دعوت می‌شود اما اتحادیه‌ها را دعوت نمی‌کنند؛ شهرداری بنا به سلیقه خود با واحد‌های صنفی برخورد می‌کند.

 

این مقام صنفی در ادامه افزود: امید می‌رود تا پایان سال جاری بلاتکلیفی اعضای اتحادیه مشخص شود؛ متأسفانه برای ۲۰۰ واحد صنف این اتحادیه هیچگونه اقدامی نکرده‌اند و آنها در سطح شهر در حال فعالیت هستند.

 

وی اضافه کرد: ما با بسیاری از اتحادیه‌های صنفی دارای فعالیت، همگن هستیم ولی در حال حاضر دارند چارچوبی برای واحدهای صنفی تعریف می‌کنند که در صورت اجرا، اتحادیه‌های دیگر دچار مشکل می‌شوند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016