با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 124

نگهداری سنتی، اسناد پلاسکو را نابود کرد

تاریخ انتشار: 5 بهمن 1395 , بازدید: 1066
علت نگرانی و مراجعه دوباره بسیاری از کسبه پلاسکو به محل حادثه، حفظ اسناد حسابداری و کامپیوترها بود و این حادثه علاوه‌بر زیان‌‌ مالی آشکار، زنگ خطر نگهداری اسناد را برای صنوف و سازمان‌ها به صدا درآورد.

علت نگرانی و مراجعه دوباره بسیاری از کسبه پلاسکو به محل حادثه، حفظ اسناد حسابداری و کامپیوترها بود و این حادثه علاوه‌بر زیان‌‌ مالی آشکار، زنگ خطر نگهداری اسناد را برای صنوف و سازمان‌ها به صدا درآورد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران به نقل از فارس، فرهاد رحیمی کارشناش امنیت اطلاعات با اشاره به از بین رفتن اسناد کسبه در حادثه پلاسکو، اظهار داشت: در این حادثه تاسف‌بار دلیل نگرانی بسیاری از کسبه که باعث مراجعه آنها به حل حادثه شد، خروج اسناد و کامپیوترها برای حفظ اسناد حسابداری بود. در حالی که در صورت ذخیره‌سازی اطلاعات روی سامانه‌های الکترونیک و همچنین استفاده درست از نظام بانکداری الکترونیک و وجود اسناد تضمینی این نگرانی وجود نداشت.

 

وی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای اولیه، نخستین خسارت مالی فرو ریختن پلاسکو، بیکار شدن 4 هزار کارگر صنعت پوشاک کشور و خسارت 1500 میلیارد تومانی است که با مساعدت ارگان‌های مسوول تا حدی قابل جبران است، اما موضوع مهم از بین رفتن اطلاعات و اسناد تعهدآور واحدهای تولیدی فعال در پلاسکو بود که متأسفانه بسیاری از آنها مانند چک‌ها، سفته‌ها، مدارک مرتبط با خرید، فروش، سفارشات و اطلاعاتی از این قبیل از بین رفته و قابل برگشت نیست.

 

وی افزود: شاید برخی اطلاعات گمشده، به واسطه مشتریان و افراد ذینفع یا طرف حساب‌ها جمع آوری شود، اما بدون شک این اطلاعات کامل نخواهند بود.

 

وی حادثه ساختمان پلاسکو را زنگ خطری برای همه صنوف و سازمان‌هایی دانست که به‌صورت سنتی از اطلاعات و اسناد خود نگهداری می‌کنند یا به‌رغم استفاده از ابزارهای الکترونیکی ذخیره‌سازی اطلاعات، برنامه‌ریزی مناسبی برای پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات هنگام بروز حوادث غیرمترقبه ندارند.

 

وی ادامه داد: امروزه نیاز به فضایی امن برای مدیریت اطلاعات شامل ذخیره‌سازی، طبقه‌بندی، بازیابی و توزیع اطلاعات ضروری است که دیتاسنترهای فیزیکی، ماژولار و فضاهای ذخیره ابری با رعایت اصول پدافند غیرعامل، گزینه‌های مناسبی برای نگهداری امن اطلاعات در حوادث غیرقابل پیش‌بینی هستند. همچنان که اگر اسناد کسب‌وکارهای پلاسکو در دیتاسنترهایی با Backup مطمئن نگهداری می‌شد، در صورت از بین رفتن اسناد فیزیکی یا اطلاعات الکترونیکی دیتاسنتر اول، دسترسی به فایل های الکترونیکی که در محل امن دیگری نگهداری می‌شد، فراهم بود.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016