با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 122

نقدینگی به 1122000 میلیارد تومان رسید

تاریخ انتشار: 5 بهمن 1395 , بازدید: 1101
نرخ رشد نقدینگی در یک سال منتهی به شهریور امسال به 28.6 درصد و حجم نقدینگی به 1122 هزار میلیارد تومان رسید.

نرخ رشد نقدینگی در یک سال منتهی به شهریور امسال به 28.6 درصد و حجم نقدینگی به 1122 هزار میلیارد تومان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، بر اساس نماگرهای اقتصادی فصل بهار که از سوی بانک مرکزی نشر شده، تراز حساب جاری خارجی کشور ۸۶۹۰ میلیون دلار و کل بدهی‌های خارجی در پایان این دوره بالغ بر ۷۹۱۰ میلیون دلار بوده است.

 

همچنین تراز بازرگانی(حساب کالا) به ۱۰۶۴۹ میلیون دلار، صادرات کالا بر اساس نرخ فوب ۳۸ هزار و ۱۴۴ میلیون دلار و واردات کالا بر اساس نرخ فوب ۲۷ هزار و ۴۹۵ میلیون دلار بوده است. کل بدهی‌های خارجی در پایان دوره نیز به ۷۹۱۰ میلیون دلار رسید که البته نرخ دلار آمریکا به طور متوسط در بازار بین بانکی ۳۰ هزار و ۶۸۶ ریال بوده است.

 

در این میان نرخ رشد متغیرهای بخش پولی در خرداد امسال نسبت به پایان سال قبل نیز حکایت از آن دارد که نقدینگی ۱۰.۴ درصد، پول ۸.۳ درصد و شبه‌پول ۱۰.۷ درصد رشد داشته است. در این مدت سپرده‌های بخش غیردولتی با ۱۱.۲ درصد افزایش روبرو بوده است.

 

وضع مالی دولت

نماگرهای اقتصادی فصل تابستان در حوزه وضع مالی دولت حکایت از آن دارد که درآمدها ۳۷۸.۴ هزار میلیارد ریال، پرداخت‌های هزینه‌ای ۵۸۲.۲ هزار میلیارد ریال، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۲۰۲.۵هزار میلیارد ریال و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۲۰.۹ هزار میلیارد ریال بوده است. در این میان کسری تراز عملیاتی و سرمایه‌ای به ۹۳.۸هزار میلیارد ریال رسیده است.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در 3 ماهه ابتدای امسال ۷۶ هزار و ۴۵۱ واحد را نشان می‌دهد که بر این اساس، ارزش سهام و حق تقدم معامله‌شده ۱۲۰.۴ هزار میلیارد ریال بوده است. در این مدت، حجم سهام و حق تقدم معامله‌شده نیز ۵۶.۹ میلیارد سهم بوده است.

 

رشد تولید ناخالص داخلی

نماگرهای اقتصادی فصل بهار حکایت از آن دارد که رشد تولید ناخالص داخلی با نفت ۳ درصد و بدون نفت ۲.۸ درصد بوده است. در این میان تولید ناخالص داخلی به قیمت پایه ۱۰ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۴۷۷ میلیارد ریال بوده است.

 

از سوی دیگر تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال، هزینه‌های مصرفی بخش‌خصوصی ۵ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال را نشان می‌دهد. در این میان هزینه‌های مصرفی بخش دولتی نیز یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۲۳ میلیارد ریال را نشان می‌دهد.

 

تورم 8.8 درصد

نرخ تورم در 12 ماهه منتهی به شهریور امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۸.۸ درصد بوده این در حالی است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در شهریور امسال نسبت به مردادماه ۰.۷ درصد و در خرداد نسبت به خرداد پارسال نیز ۹.۵ درصد بوده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016