با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1171

رشد صادرات امارات به ایران

تاریخ انتشار: 25 دی 1398 , بازدید: 507
صادرات امارات به ایران طی سال ۲۰۱۹ و به‌رغم تحریم‌های آمریکا با رشد ۸/ ۱۶ همراه شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس آمارهای منتشر شده از سوی روزنامه العربی الجدید، صادرات امارات به ایران طی سال ۲۰۱۹ و به رغم تحریم‌های آمریکا رشد چشمگیری داشته است.

این درحالی است که صادرات کره‌جنوبی به ایران شاهد افت ۹۰ درصدی بوده است. آمارهای دولت کره‌جنوبی حاکی از آن است، جایگاه این کشور به چهاردهمین کشور بزرگ صادر‌کننده کالا به ایران تنزل کرده که بزرگ‌ترین افت در میان ۲۰ شریک تجاری ایران به‌شمار می‌رود. چین به‌رغم کاهش ۸/ ۳۸ درصدی صادرات در سال گذشته همچنان بزرگ‌ترین صادرکننده کالا به ایران شناخته می‌شود. کشورهای آلمان، ایتالیا و هلند نیز شاهد کاهش شدید میزان صادرات ایران بوده‌اند. در مقابل، صادرات امارات به ایران طی سال گذشته با رشد ۸/ ۱۶ درصدی همراه بوده است. آگوست سال گذشته، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران گفته بود امارات فشار اقتصادی بر ایران را کاهش داده و این اقدام را مثبت ارزیابی کرده بود.

 
 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016