با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1170

معرفی داغ‌ترین کالای تجاری در ۲۰۲۰

تاریخ انتشار: 25 دی 1398 , بازدید: 488
داغ‌ترین تجارت در سال ۲۰۲۰ به قطعات فنی مربوط نیست، بلکه به فلزی تحت عنوان «رادیوم» تعلق می‌گیرد. بهای این فلز گران‌بها امسال بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است و به بیشترین میزان خود از سال ۲۰۰۸ تاکنون رسیده است که عامل اصلی آن نیز افزایش تقاضا از جانب صنعت خودرو خواهد بود.

رادیوم به همراه پالادیوم، دیگر فلز گران‌بها و پلاتین کاربردهای مختلفی از جمله مبدل کاتالیست، که بخشی از سیستم اگزوز خودروهاست و خروج سم‌ها را کاهش می‌دهد، را پوشش می‌دهد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، براساس اعلام موسسه رتبه‌سنجی استاندارد ‌اند پوزر، ۸۰ درصد از تقاضا برای رادیوم و پالادیوم از سوی صنعت خودروسازی مطرح می‌شود. رادیوم سال ۲۰۲۰ را با قیمت هر اونس برابر با ۶ هزار و ۵۰ دلار آمریکا آغاز کرد و این میزان روز پنج‌شنبه با رشد نزدیک به ۳۵ درصدی به ۸ هزار و ۲۰۰ دلار در هر اونس رسید با این حال این میزان در روز دوشنبه اندکی کاهش داشت و به ۸ هزار دلار رسید. کارشناسان بازار فلزات بر این باورند که به دلیل تمرکز بیش از پیش خودروسازان بر کاهش آلایندگی‌های کربنی خودروها، ریسک کمبود این فلز در بازار وجود دارد و انتظار می‌رود که رادیوم روند افزایش بها را در ادامه سال ۲۰۲۰ طی ‌‌کند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016