با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 116

۲۱۰ واحد پلاسکو بیمه بودند/ پرداخت ۹ میلیارد تومان خسارت

تاریخ انتشار: 4 بهمن 1395 , بازدید: 1584
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو و خساراتی که به واحدهای این ساختمان وارد شد تعداد واحدهایی که بیمه‌نامه داشته‌اند را ۲۱۰ واحد برشمرد.

 

۲۱۰ واحد پلاسکو بیمه بودند/ پرداخت ۹ میلیارد تومان خسارت تاکنون

 

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو و خساراتی که به واحدهای این ساختمان وارد شد تعداد واحدهایی که بیمه‌نامه داشته‌اند را ۲۱۰ واحد برشمرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، عبدالناصر همتی در نشست خبری با اشاره به اینکه تعداد واحدهای بیمه شده در ساختمان پلاسکو بیش از ۱۶۰ واحد اعلام شده بود، ادامه داد: پس از اطلاعات کامل‌تری که از واحدهای پلاسکو بدست آمد مشخص شد، حدود ۲۱۰ واحد دارای بیمه‌نامه بوده‌اند.

 

همتی افزود: این بیمه‌نامه‌ها از ۱۴ شرکت دریافت شده بود که تاکنون ۹ میلیارد تومان آن پرداخت شده و در کل ۴۹ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است.

 

همتی با اشاره به اینکه برای بیمه کردن ساختمان‌ها باید ارزیابی ریسک را مدنظر قرار داد، گفت: در این شرایط عاطفی کشور نمی‌توانم با شرکت‌های بیمه برای پرداخت کردن خسارت واحدهای پلاسکو برخورد کنم اما در شرایط عادی چرا باید بیمه‌ها واحدهای ساختمانی با این ضریب ریسک و حجم نا‌امنی را بیمه کنند؟

 

رئیس کل بیمه مرکزی درباره اجباری کردن بیمه آتش سوزی، تصریح کرد: بیمه نمی‌تواند این بیمه را اجباری کند و طرحی در این‌باره ندارد. موافقت نکردن شورای نگهبان با بیمه زلزله می‌تواند به خاطر اجباری بودن آن باشد. از نظر منطقی نیز هرکس می‌تواند بگوید مال خودم است می‌خواهم از بین برود و به همین خاطر نمی‌توانیم آن را اجبار کنیم، اما به‌دنبال پیشنهادی هستیم که هیأت مدیره ساختمان‌های اداری و تجاری کل ساختمان را بیمه کنند و جزو الزامات داخلی ساختمان‌ها شود، زیرا در حادثه پلاسکو نیز آتش‌سوزی از یک واحد شروع شد و به بقیه سرایت کرد؛ در واقع هر واحد در برابر بقیه واحدها مسوول است.

 

وی درباره بیمه آتش‌نشانان نیز که در حادثه پلاسکو جانفشانی کردند، گفت: از این نظر نگاه کردن به این حادثه در شرایط فعلی درست نیست اما این قهرمانان ملی از پوشش بیمه‌ای لازم مانند بیمه مسوولیت برخوردارند که وابسته به محرز شدن مسوولیت آتش‌نشانی در برابر کارکنان است.

 

همتی با اشاره به اهمیت بیمه افزود: در حادثه پلاسکو مغازه‌داران خوشحال بودند که حق بیمه پرداخت نکرده‌اند، اما اگر در طول ۱۰ سال حق بیمه آنها ۲۰ میلیون تومان می‌شد، اکنون می‌توانستند ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون خسارت دریافت کنند.

 

وی همچنین درباره بیمه عمر یادآور شد: سهم بیمه عمر در صنعت بیمه به ۱۳.۱ درصد رسیده است، در صورتی که 3، 4 سال پیش این سهم ۹ درصدی بود.

 

وی درباره مشکلات بیمه ایران هم خاظر نشان کرد: شرکت بیمه ایران یک شرکت  صددرصد دولتی است. مشکلات این بیمه به خاطر زیان انباشته به وجود آمد. اکنون نیز به خاطر محدودیت‌های مالی دولت، بیمه ایران نمی‌تواند در اولویت باشد.

 

وی با اشاره به قانون ایجاد صندوق بیمه‌ حوادث طبیعی ادامه داد: این قانون به شورای نگهبان رفت و پس از ۵ مورد ایرادی که به آن گرفته شد، درصدد اصلاح آن هستیم و با خارج شدن بودجه از دستور کار مجلس این قانون مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت ایجاد این صندوق می‌توان انقلابی در صنعت بیمه ایجاد کرد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016