با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 114

اسکان کسبه پلاسکو در پاساژی نوساز در جمهوری

تاریخ انتشار: 4 بهمن 1395 , بازدید: 973
پاساژی 5 طبقه و نوساز در خیابان جمهوری برای اسکان کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو انتخاب شده است.

پاساژی 5 طبقه و نوساز در خیابان جمهوری برای اسکان کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو انتخاب شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، نایب رئیس اتاق اصناف با بیان این مطلب افزود: 2 نقطه دیگر نیز در حوالی جمهوری انتخاب شده که به زودی همه کسبه خسارت‌دیده ساختمان پلاسکو تا آماده شدن سرقفلی خودشان در این مکان‌ها اسکان داده می‌شوند.

 

ابراهیم درستی اضافه کرد: پس از حادثه تلخ پلاسکو و از بین رفتن سرقفلی کسبه این ساختمان جلسات زیادی بین اصناف، اتحادیه‌های بخش خصوصی و مسوولان دولتی دستگاه‌های مختلف ذی‌ربط برگزار شد که از همان ابتدا مقرر کرده بودیم تا هرچه سریعتر کسبه خسارت‌دیده از این حادثه تلخ در فضایی به صورت موقت اسکان داده شوند تا سرقفلی‌شان احیاء شود.

 

وی افزود: هم‌اکنون در حاشیه خیابان جمهوری، پاساژی نوساز که پیش از این قرار بود به‌عنوان مرکز ارائه خدمات و کالا در زمینه صوت، تصویر و تلفن همراه در نظر گرفته شود به آسیب‌دیدگان ساختمان پلاسکو اختصاص دادیم که در ماه جاری مغازه‌های این پاساژ در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

نایب رئیس اتاق اصناف ادامه داد: این پاساژ 5 طبقه می‌تواند حدود ۴۵۰ واحد را در خود جای دهد و برای بقیه حدود ۱۰۰ واحد باقی‌مانده پلاسکو نیز 2 نقطه دیگر را در محدوده جمهوری در نظر گرفته‌ایم که به زودی همه آنها به مدت حدود 2 سال در این محل‌ها مستقر خواهند شد تا تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در زمینه احیای سرقفلی آنها اجرایی شود.

 

درستی با بیان اینکه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بازسازی ساختمان آوارشده پلاسکو تا 2 سال آینده خبر داده است و همه دستگاه‌های اجرایی متولی باید برای کمک به آسیب‌دیدگان این حادثه دست به دست هم دهند، تصریح کرد: در ساختمان پلاسکو حدود ۶۰5 واحد صنفی وجود داشت که شامل ۴۰۲ واحد پیراهن‌دوز، ۱۵ واحد کشت بافت، حدود 8 واحد خیاط و حدود چندین واحد فروش ماهی زینتی بودند که تقریباً همه دارایی و سرمایه‌های آنها در این حادثه از بین رفت و برای حمایت از آنها باید از هیچ کمکی دریغ نکنیم.

 

وی از در نظر گرفتن وام ۳۰۰ میلیون تومانی برای کسبه آسیب‌دیده پلاسکو با بهره پایین و بخشودگی خبر داد و گفت: همه دستگاه‌های متولی از جمله سپاه پاسداران، شهرداری، بیمه و دیگر ارگان‌های ذی‌ربط دست به دست هم داده‌اند و دولت عزم خود را برای کمک به آسیب‌دیدگان پلاسکو جذب کرده است اما مردم باید در نظر داشته باشند که بهترین حمایت از این آسیب‌دیدگان این است که در آینده به ویژه در ماه‌های پیش‌رو از کالای ایرانی استفاده کنند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016