با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1138

دلیل اختلال در سامانه نیما چیست؟

تاریخ انتشار: 27 مرداد 1398 , بازدید: 246
در روزهای گذشته برخی مقامات بانک مرکزی از بروز اختلالاتی در روند معاملات در سامانه نیما خبر دادند و دلیل آن را بروز اختلال در فروش و واگذاری پروانه‌های صادراتی به سامانه جامع تجارت عنوان کردند که گمرک ایران مسوولیت آن را بر عهده دارد.

دنیای اقتصاد : در این رابطه مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران درخصوص اختلال ایجاد شده در سامانه نیما و مشکلات پیش آمده در خصوص رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان و همین‌طور تامین ارز و ثبت‌سفارش برای واردات به «دنیای‌اقتصاد» توضیح داد: سازمان‌های زیادی با سامانه گمرک در ارتباط هستند. تعداد آنها ۳۰ سازمان است. ممکن است مشکلی در یکی از سامانه‌های سازمان‌های مذکور ایجاد شود. در این صورت کل سامانه گمرک دچار اختلال خواهد شد که امری کاملا بدیهی است. او افزود: اختلال ایجاد شده نیز ناشی از همین مساله و مربوط به مسائل فنی است که در جلسه‌ای که روز پنج‌شنبه با مدیران بانک مرکزی داشتیم، این مشکل برطرف شد. او در پاسخ به اینکه منشأ این مشکل کجاست، عنوان کرد: مشکلاتی که در سامانه ایجاد می‌شود دوطرفه است و نمی‌توان گفت دقیقا از کدام لینک این مشکل ایجاد شده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016