با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1133

نقش صادرات در رونق تولید

تاریخ انتشار: 6 مرداد 1398 , بازدید: 258
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به مهم‌ترین الزامات بهبود و رونق تولید اظهار کرد: تولید بدون بازاریابی و فروش معنا ندارد و امسال صادرات می‌تواند پیشران و یکی از الزامات رونق تولید باشد.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی در بازدید از واحد تولیدکننده منسوجات بهداشتی و درمانی در کلاردشت درخصوص تامین مالی واحدهای تولیدی، بیان کرد: می‌توان در قالب احکام بودجه و تبصره ۱۸ و همچنین از طریق تسهیلات نظام بانکی و بازار سرمایه برای رونق واحدهای تولیدی بهره برد، این در حالی است که عمدتا برای تامین مالی واحدها بانک ‌محور هستیم.

وی تصریح کرد: امسال نیاز واحدها را براساس تولید سال‌های قبل محاسبه کردیم و به وزارت اقتصاد و بانک ‌مرکزی نیز اعلام کردیم که این موضوع در کارگروه‌های ذی‌ربط دولت مطرح و پیگیری شود.  وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی نیز گفت: بخشی از مواد اولیه در داخل تولید می‌شود اما برای بخشی که باید از خارج وارد شود، تامین ارز و تامین ریالی آن یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت صمت است. رحمانی بازاریابی را پس از تامین مالی و تامین مواد اولیه از موضوعات مهم عنوان کرد و گفت: تولید بدون بازاریابی و فروش معنا ندارد و این مهم در قالب برنامه‌هایی پیگیری می‌شود که واحدها علاوه‌بر فروش داخلی به صادرات نیز توجه داشته باشند و امسال صادرات می‌تواند پیشران و یکی از الزامات رونق تولید باشد. وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بازدید از واحد تولیدکننده منسوجات بهداشتی و درمانی در کلاردشت افزود: این کارخانه فناورانه است، کالایی استراتژیک تولید می‌کند و به اشتغال‌زایی نیز توجه دارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری این موضوع که نصب تجهیزات واحد مذکور تمام شده است، بیان کرد: این واحد باید هرچه سریع‌تر مورد بهره‌برداری قرار گیرد؛ همچنین برای تامین سرمایه در گردش آن هم برنامه‌هایی داریم که این کارخانه سریع‌تر راه بیفتد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016