با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1132

تخلیه بیش از یک میلیون تن کالای اساسی در بندر شهید رجایی

تاریخ انتشار: 6 مرداد 1398 , بازدید: 160
یک میلیون و ۱۵ هزار و ۳۵۵ تن انواع کالا از ابتدای سال‌جاری تا پایان تیرماه امسال در بندرشهید رجایی تخلیه و روانه بازارهای داخلی کشور شد. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کالاهای یادشده در قالب هفت قلم شامل شکر، برنج، روغن‌نباتی و حیوانی، گندم، کود و سموم شیمیایی، کاغذ و دام زنده است که از طریق ۳۰ فروند کشتی اقیانوس پیما وارد بندر شهید رجایی شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، الله‌ مراد عفیفی‌پور افزود: این درحالی است که در طول یک سال گذشته افزون بر ۷۴۸ هزار تن انواع کالای اساسی و ویژه از طریق ۲۸ فروند کشتی وارد بندرشهید رجایی شد. این حجم عملیات انجام شده به گونه‌ای است که کالاهای تخلیه شده در ماه‌های ابتدایی امسال معادل یک و نیم برابر پارسال است. او ادامه داد: در سه ماه اخیر نشست‌های متعددی به منظور جلوگیری از رسوب و ماندگاری کالا و همچنین ترخیص سریع محموله‌های موجود در بنادر و گمرکات هرمزگان با دستگاه‌های مربوطه برگزار شد. در راستای این نشست‌ها، اقدامات موثری از جمله اختصاص ۸۰ درصد انبارهای سرپوشیده برای افزایش سرعت ترخیص کالا از کشتی، استقرار چهار جرثقیل متحرک و سیار روی اسکله‌ها جهت تخلیه کالا، پهلودهی بدون نوبت به کشتی‌های حامل کالاهای اساسی و ارائه خدمات ۲۴ ساعته تشریفات خروج کالا از بندرشهید رجایی صورت گرفت. علاوه بر تدابیر اتخاذ شده و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های شبکه ریلی، با اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌ها نیز هماهنگی لازم انجام شد تا کامیون‌های بیشتری را برای انتقال بار اختصاص دهند تا با رعایت تمامی ضوابط ایمنی، سرعت تخلیه کالا از کشتی به داخل انبار و از آنجا به سمت بازار مصرف افزایش یابد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016