با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 107

فقط ۱۶۰ مغازه پلاسکو بیمه بودند

تاریخ انتشار: 2 بهمن 1395 , بازدید: 2264
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تنها ۱۶۰ واحد صنفی مستقر در پلاسکو بیمه بودند، گفت: مجموع تعهد صنعت بیمه درباره این حادثه ۴۰ میلیارد تومان است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه تنها ۱۶۰ واحد صنفی مستقر در پلاسکو بیمه بودند، گفت: مجموع تعهد صنعت بیمه درباره این حادثه ۴۰ میلیارد تومان است.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، عبدالناصر همتی در گفتگو با مهر افزود: تنها ۱۶۰ واحد از ۶۰5 واحد موجود در ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه قرار داشتند و متأسفانه بقیه هیچگونه بیمه‌ای ندارند.

 

وی تصریح کرد: بیمه آتش‌سوزی یکی از بیمه‌های اختیاری به شمار می‌رود و به همین دلیل هم بسیاری از واحدهای صنفی مستقر در این ساختمان تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار نداشتند و همان‌هایی هم که بیمه بودند، تعهد بسیار پایینی خریداری کرده بودند.

 

وی یادآور شد: طبق گزارش همکاران من در شرکت‌های بیمه، فقط حدود 25 درصد از واحدهای تجاری و تولیدی ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه بوده‌اند که برخی به‌دلیل پایین اعلام کردن سرمایه برای عدم پرداخت حق بیمه واقعی، دارای پوشش‌های ناکافی از 50 میلیون تومان تا چند صد میلیونی بوده‌اند که سرجمع از سوی شرکت‌های بیمه کمتر از 40 میلیارد تومان تعهد برای این ساختمان تجاری و تولیدی بیمه شده است.

 

از سوی دیگر مدیر عامل بیمه آسیا نیز اعلام کرد: 51 واحد ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی بودند که حدود 8/5 میلیارد تومان سرمایه خود را تحت پوشش بیمه آسیا قرار داده بودند.

 

وی افزود: همه کسانی که در این ساختمان دارای بیمهنامه آسیا هستند می‌توانند به شعبه مرکزی بیمه آسیا واقع در خیابان شهید سپهبد قرنی مراجعه کنند. به‌گفته وی تاجری که در ساختمان پلاسکو تاجری سرمایه خود را با 500 هزار تومان بیمه آتش سوزی کرده الان بین 280 تا 300 میلیون تومان خسارت دریافت خواهد کرد.

از سوی دیگر حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز با بیان اینکه ارزش ۳۰ هزار مترمربع فضای تجاری ساختمان پلاسکو با احتساب اقلام موجود در آن حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود، گفت: در بحث بازدارندگی از فعالیت مجتمع‌های تجاری باید قوانین جدیدی وضع شود.

 

وی اضافه کرد: متاسفانه ‌کمتر از 30 درصد از ساختمان پلاسکو بیمه بوده‌اند و بیش از 70 درصد افراد ، اقلام و کالاها بیمه نبوده است و  کمتر از 30 درصدی نیز که بیمه بودند سقف بیمه آنها کمتر از سرمایه‌های آنها و در واقع تشریفاتی بوده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016