با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 106

پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی به کارگاه‌های تولیدی پلاسکو

تاریخ انتشار: 2 بهمن 1395 , بازدید: 1068
با همکاری صندوق کارآفرینی امید قرار شد وام‌های۱۰۰ میلیون تومانی با بهره ۴درصد به مجموعه تولیدی پلاسکو ارائه دهیم.

با همکاری صندوق کارآفرینی امید قرار شد وام‌های۱۰۰ میلیون تومانی با بهره ۴درصد به مجموعه تولیدی پلاسکو ارائه دهیم.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، علی ربیعی وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی پس از حضور در محل ویرانه‌های پلاسکو با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای تولید‌های و کارگران بیکار شده پلاسکو گفت: بار مالی این میزان تسهیلات بیش از ۶۰ میلیارد تومان خواهد بود. گفتنی است تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با سود 4 درصد، پس از پایان مراحل اداری، ظرف 20 روز به متقاضیان پرداخت می‌شود.

ربیعی ادامه داد: برای کسانی که در حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو بیکار شده‌اند، برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌ایم که یکی از آنها این است که کارگران بیکار شده که دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند از یکشنبه 3 بهمن به اداره کار در خیابان حافظ مراجعه کرده و برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: دیگر اینکه با جوهی را در اختیار بانک رفاه قرار دادیم تا وام‌های ارزان‌قیمت به افرادی که کارگران بیکار شده پلاسکو را به کارگیری کنند، ارائه شود. ربیعی افزود:‌ همچنین با استاندار تهران صحبت کردیم تا بتوانیم محلی را در تهران آماده کنیم و این محل، مرکز تولید موقت شود. 

 

وی تصریح کرد: مستمری خانواده شهدای آتش‌نشان بدون تشریفات قانونی برقرار ‌شد. ما اسامی همه کسانی که در فهرست تامین اجتماعی هستند را انتقال داده‌ایم که بتوانیم به سرعت بیمه بیکاری آنها را برقرار کنیم.

 

ربیعی به تقبل هزینه‌های تکمیلی درمان آتش نشانان آسیب دیده از سوی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: مستمری آتش نشانان شهید بدون تشریفات اداری برقرار می‌شود و برای این امر ماموران ما به منزل آنان مراجعه می‌کنند.

 

طبق آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال حاضر حدود 550 هزار نفر درصنعت پوشاک شاغل هستند و با توجه اینکه حدود 605 واحد تولیدی و تجاری در این پاساژ مشغول فعالیت هستند، محاسبات نشان می دهد 0.6 درصد از سهم اشتغال صنعت پوشاک متعلق به پلاسکو بوده است. 

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016