با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 1053

صادرات ۴۰ میلیارد دلاری شد

تاریخ انتشار: 15 اسفند 1397 , بازدید: 97
با گذشت نیمی از اسفندماه، آمارهای مقدماتی گمرک از تجارت خارجی کشور از ابتدای سال تا انتهای بهمن ماه امسال منتشر نشده است. این درحالی است که در پرتال گمرک همچنان آمارهای روزانه و برخط قابل رصد است. البته مقامات مسوول در صحبت‌هایشان جسته و گریخته آمارهای تجارت ۱۱ ماه منتهی به بهمن را اعلام کرده‌اند.

مهدی میر اشرفی، رئیس کل گمرک ایران گفته است: طی ۱۱ ماه امسال ۵/ ۳۸ میلیارد دلار کالا به کشور وارد شده که ۵/ ۱ میلیارد دلار تراز تجاری مثبت است و از این ۵/ ۳۸ میلیارد دلار تقریبا ماهی یک میلیارد دلار آن واردات کالای اساسی به کشور است که به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰۰ هزار تُن افزایش داشت. او با اعلام خبر صادرات ۴۰ میلیارد دلاری (نفتی و غیرنفتی) در ۱۱ ماه اول سال‌جاری اظهار کرد: چین با ۳/ ۸ میلیارد دلار مقام اول شریک تجاری و عراق با ۲/ ۸ میلیارد دلار شریک دوم تجاری ایران است. همچنین فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز این رقم صادراتی را تایید کرده و گفته است: از ۴۰ میلیارد دلار صادرات انجام شده تاکنون ۸ میلیارد دلار ارز به کشور بازگشته است. ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از این رقم نیز مربوط به فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها بوده است.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016