با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 103

‎افتتاح حساب بانکی برای کمک به واحدهای صنفی پلاسکو

تاریخ انتشار: 2 بهمن 1395 , بازدید: 1325
‎اتاق اصناف ایران و تهران به همراه همه اتحادیه‌های صنفی عضو این اتاق در نظر دارد با افتتاح یک حساب ‎بانکی به صاحبان واحدهای صنفی خسارت‌دیده در ساختمان پلاسکو، کمک کند

 


‎اتاق اصناف ایران و تهران به همراه همه اتحادیه‌های صنفی عضو این اتاق در نظر دارد با افتتاح یک حساب 
‎بانکی به صاحبان واحدهای صنفی خسارت‌دیده در ساختمان پلاسکو، کمک کند

به گزارش روابط عمومي اتحاديه صنف آسانسور و وسايل الكترومكانيكي تهران، علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف با بیان این مطلب به «وطن‌امروز» اظهار داشت: صبح (امروز) جلسه عالي در اتاق اصناف تهران به‌منظور بررسی ابعاد حادثه و تصمیم‌گیری برای کمک‌رسانی به صاحبان واحدهای صنفی ساختمان پلاسکو برگزار خواهد شد. 

فاضلی درباره پیشنهاد «وطن‌امروز» مبنی بر افتتاح حساب بانکی ویژه برای کمک مالی به واحدهای صنفی پلاسکو گفت: در نظر داریم این کار را انجام دهیم و در جلسه شنبه (امروز) هم مجمع خیران اصناف حضور دارند تا بتوانیم برای نحوه کمک‌رسانی برنامه‌ریزی کنیم. 

وی با بیان اینکه پس از افتتاح، شماره حساب اعلام عمومی خواهد شد تا شهروندان نیز در صورت تمایل کمک‌های خود را به آن پرداخت کنند، تصریح کرد: کمیته بحران در اتاق اصناف تشکیل شده و اتحادیه‌هایی که به‌طور مستقیم با این حادثه درگیر هستند از جمله اتحادیه پیراهن‌دوزان، پوشاک، کشباف و کفش‌های ماشینی و دست‌دوز در آن حضور فعال دارند. 

رئیس اتاف اصناف ایران در پاسخ به «وطن‌امروز» تعداد واحدهای مستقر در پلاسکو را بالغ بر 605 واحد صنفی اعلام کرد که بیشتر آنها تولیدی بوده‌اند. وی برآورد کردن میزان مواد اولیه موجود در واحدهای تولیدی و میزان جنس تولید شده را از جمله اقدامات در دست اجرای کمیته بحران دانست و ادامه داد: پیش‌بینی میزان نیاز بازار به پوشاک را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام کمیته دانست و اطمینان داد مشکلی برای تأمین و عرضه پوشاک به بازار وجود ندارد. 

فاضلی با انتقاد از نا ایمن بودن و سهل‌انگاری در پیشگیری از بروز چنین حوادثی، درباره تعداد واحدهای بیمه شده، گفت: طبق اطلاعات دریافتی فقط 100 واحد صنفی بیمه بوده‌اند که نوع بیمه آنها نیز کالاهای سرمایه‌ای بوده است. وی شرایط بازار تهران و دیگر برج‌های تجاری و اداری تهران از جمله علاءالدین را نیز مانند پلاسکو دانست و خواستار رسیدگی به این موضوع قبل از بروز فاجعه دیگری شد. 

همچنین علی‌اکبر ایلخانی، رئیس اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران با حمایت از افتتاح چنین حسابی، کمک به صاحبان واحدهای صنفی خسارت‌دیده پلاسکو را وظیفه دانست و گفت: در صورت راه‌اندازی چنین حسابی از سوی اتاق اصناف، اعضای اتحادیه صنف آسانسور کمک‌رسانی خود را آغاز می‌کنند

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016