با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 102

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران/ ۲۵ تا ۳۰ درصد آواربرداری انجام شد

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 , بازدید: 1339
تاکنون بین ۲۵ تا ۳۰ درصد آوار برداری انجام شده است و از این پس سرعت بیشتری هم خواهد داشت زیرا قطعات بزرگ آهنی را برش داده‌ایم.

تاکنون بین ۲۵ تا ۳۰ درصد آوار برداری انجام شده است و از این پس سرعت بیشتری هم خواهد داشت زیرا قطعات بزرگ آهنی را برش داده‌ایم.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران، مهدی داوری معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران که در محل حادثه ساختمان پلاسکو حضور داشت، اظهار داشت: به لحاظ حجم بسیار زیاد آهن، عملیات آواربرداری به سختی پیش می‌رود.

 

داوری افزود: از پنجشنبه گذشته قسمت برشکاری و مهار قطعات سنگین توسط جرثقیل‌های سنگین وزن سرعت آواربرداری را افزایش داده است.

 

داوری با اشاره به کانال‌هایی که می‌توانستند به افراد زیر آوار برسند، خاطرنشان کرد: مراحلی که حدس می‌زدیم را دنبال کردیم و کانال‌هایی در ساختمان مجاور به سمت پارکینگ و موتورخانه پلاسکو ایجاد کردیم که متاسفانه آنجا کسی نبود. این تونل‌ها از سمت شمال و غرب ایجاد شده بود.

 

وی ادامه داد: اطلاعات جدیدی درباره آواربرداری و شرایط محل داریم که با بررسی نقشه‌ها مشغول انجام این کار هم هستیم؛ کار آوار برداری از ضلع شرقی سرعت بیشتری دارد.

 

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران درباره استفاده از کانال فاضلاب برای رسیدن به افراد زیر آوار، گفت: این کانال یکی از گزینه‌های اصلی است و این دریچه فاضلاب در پیادهرو قرار دارد و آهن‌آلات و آوار زیادی روی آن قرار دارد که پس از تخلیه این آوار می‌توانیم از آن کانال استفاده کنیم.

 

داوری تصریح کرد: خبری مستند و موثق از شنیدن صدای افرادی از زیر آوار دریافت نکرده‌ایم. اکنون از سگ‌های زنده یاب و دستگاه‌های اسکنر استفاده می‌کنیم.

 

وی افزود: بسیاری از آتش‌نشانان دیروز و امروز شیفت کاری نداشتند اما در محل حضور یافتند ضمن اینکه از قم، کرج و ملارد دوستان همکار آتش‌نشان به کمکمان آمده‌اند.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016