با ما در ارتباط باشید

اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران

خبر شماره 100

دادستان تهران تأکید کرد/ مدیران ساختمان پلاسکو باید پاسخگو باشند

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 , بازدید: 1558
سه تن از معاونان دادستانی تهران از پنجشنبه و پس از وقوع حادثه به‌صورت شبانه‌روزی در منطقه حضور دارند و مسائل مربوط به این حادثه را پیگیری می‌کنند.

سه تن از معاونان دادستانی تهران از پنجشنبه و پس از وقوع حادثه به‌صورت شبانه‌روزی در منطقه حضور دارند و مسائل مربوط به این حادثه را پیگیری می‌کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف آسانسور و وسایل الکترومکانیکی تهران ،عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو و در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات دادستانی تهران گفت: دستور تشکیل پرونده این حادثه داده شده است و با توجه به اینکه امداد و نجات در اولویت اقدامات قرار دارد از اعلام تشکیل پرونده برای این حادثه خودداری کردیم اما از پنجشنبه این امر انجام شده و گزارش مقدماتی معاون دادستانی تهیه شده همچنین مدیران این ساختمان شناسایی شده‌اند و به‌طور قطع باید درباره موارد ایمنی‌ که رعایت نشده است، پاسخگو باشند.

 

دولت‌آبادی ادامه داد: خوشبختانه روند امدادرسانی در محل حادثه سرعت گرفته است و همچنین اجازه داده شد که ساختمان‌های جانبی اموال خود را از ساختمان خارج کنند تا اگر احتمال خطر برای این ساختمان‌ها به وجود آمد اموالشان کمتر آسیب ببیند.

 

دادستان عمومی تهران با تاکید بر دلخراش بودن این حادثه افزود: این حادثه باید درس عبرتی باشد چراکه بی‌تردید اقدامات پیشگیرانه هزینه کمتری دارد و از وقوع حوادث اینچنینی پیشگیری می‌کند. باید همه دستگاه‌هایی که ساختمان‌های بلند در اختیار دارند برای ساختمان‌های خود شناسنامه ایمنی تهیه کنند و متوجه این موضوع باشند که پس از تذکر و اخطار کتبی که بخشی از آن برعهده شهرداری تهران است دادستانی اقدام لازم را انجام خواهد داد.

 

وی تاکید کرد: درباره ساختمان پلاسکو هیچ‌گونه گزارش کتبی به دادستانی اعلام نشده بود و تنها گزارشی درباره رفع خطر و موارد ایمنی به مالکان ساختمان ارائه شده بود.

دولت‌آبادی درباره مجوز دادستانی برای تخریب ساختمان‌های جانبی پلاسکو در صورت ضرورت گفت: اعلام کرده‌ایم که برای نجات افراد گرفتار در زیر آوار هر تدبیری که به ضرورت لازم باشد دادستانی همکاری لازم را انجام خواهد داد و مجوزهای لازم را صادر خواهد کرد. بنابراین در چنین مواردی نمی‌توان منتظر پیدا کردن مالکان ساختمان‌ها ماند و مجوز تخریب ساختمان‌های جانبی در صورت ضرورت صادر شده است.

 

دادستان تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر عزم دادستانی در مقابله با ساختمان‌هایی که موارد ایمنی را رعایت نمی‌کنند و موجب وقوع چنین حوادثی می‌شوند، تصریح کرد: چنین عزمی از گذشته در دادستانی وجود داشته به طوری‌که در حال حاضر درباره ساختمان‌هایی همچون علاءالدین و فردوسی، ده‌ها مکاتبه انجام شده و دادستانی ضمن داشتن بیشترین همکاری  پیگیر گزارش‌های ارائه شده درباره ایمنی ساختمان‌ها خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: درباره هر ساختمانی که دستگاه‌های ذی‌ربط همچون شهرداری، سازمان آتش‌نشانی و پلیس که به صورت مستقیم با خطرات روبه‌رو هستند گزارش کتبی به دادستانی ارسال شود، دادستانی اقدام لازم را انجام خواهد داد چراکه نباید اجازه دهیم چنین حوادثی رخ دهد.

 

دولت‌آبادی درباره مقصران و مصوبان حادثه ساختمان پلاسکو، یادآور شد: اجازه دهید روحیه ایثار و فداکاری به وجود آمده برای رفع بحران دچار خلل نشود و پس از امداد و نجات،  فرصت برای آسیب‌شناسی وجود دارد.

 

گفتنی است جلسه مدیریت بحران با حضور دادستان تهران، معاونان دادستان، شهردار تهران، رئیس پلیس تهران و دیگر مقامات در ساختمانی در نزدیکی ساختمان پلاسکو تشکیل شد.

آسانسور

تبلیغات

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به اتحادیه صنف آسانسور و تولید کنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی تهران می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی به همراه دارد.
© eett.ir All rights reserved 2016